středa 13. června 2018

Young Adult

Čtu a ještě u toho dobře vypadám. V Luxoru v Prioru jsem narazila po dlouhé době na fundovanou prodavačku, která mi doporučila pro synovce knihu od Schustermana. Že prý je to „young adult“ literatura a mohla by se mu líbit. Ale že to taky četla a bylo to tak napínavé, že přejela zastávku. No tak jsem to vzala dvakrát.

zdroj
Smrtka napínavá byla, četla jsem dvakrát do půlnoci, nemohla jsem se odtrhnout. Jazyk je možná trochu jednodušší, ale ten nápad je vynikající. Upřímně přiznávám, že mě to nadchlo a moc bavilo. Někdy není od věci přečíst si něco, co je pro mládež. Slovy klasika: Jaký děti? Mládež. Jasně, mládež! Napiš: deset mládeže z naší obce...

Včera nákup u Dobrovského v říši hrůzy Šantovce. Úlovky dva. Jednak další Schusterman, do češtiny dříve než Smrtka přeložená kniha Bez šance, a tramtadadá: konečně jsem sehnala Karikovu Trhlinu.

Na horory moc nejsem, ale to ani na sci-fi a jak mi to poslední dobou jde. Ta Trhlina, řeknu Vám, něco na té knížce je jinak než na ostatních. Jednak se mi jeví, že sazba je jakási podivná, tahá mi to oči. Po 70 stranách mě napadlo, jestli to není schválně, aby to bylo ještě napínavější.
V textu není nic zvláště objevného, slova jsou běžná, nikterak se vymykající slovníku současných českých spisovatelů, příběh nepopisuje žádné hororové scény. A přesto je to tak napínavý, že když v půl jedenácté večer luplo cosi v podhledu, málem jsem si nadělala do gatí a po cestě do ložnice jsem si musela všude rozsvítit. Asi si vezmu dovolenou, abych to přečetla :)

A že u toho dobře vypadám? Si piště! Podlehla jsem kampani na Chanel LES BEIGES na Insta a za jeden šolich jsem skočila do FANNu, kde jsem koupila tyto dva výrobky. A řeknu vám, že je to malý zázrak! Nikdy jsem nevypadala tak odpočinutě a zdravě. Ten tónovací grémeček obsahuje cosi, co se trochec leskne a dodává to jiskru nejen oku. A tvářenka, jak není pudrová ale rtěnková, je mastná a dodává vzhled Zuzky, co zrovna přišla v prosinci z běžek (jakkoli je to v praxi zcela vyloučeno a mimo spektrum reality).

Mimochodem, vypravěčem v Trhlině je blog(g)er. A má čtenost až 10 000 lidí na jednom článku. To jako nechápu.

-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat