čtvrtek 14. června 2018

Ing. arch., tři piva a já.

Viděla jsem stránky architektky, a pak se zabořila v Prostějově do bláta. Kopeme kanalizaci a tu noc před tím dost pršelo.

Někdy pochybuju. O tom, jestli moje rozhodnutí bylo správné. Vím, že bych mohla dokázat velké věci. Vím, že vidím prostor, že vím, jak prostor vytvořit. Stvořit. 

Na druhou stranu, sebrat se a vydobýt si to postavení, zvednout se z kancelářské židle a říct nahlas "Tady sedět nechci", vím, že to nebylo jen tak momentální a impulzivní rozhodnutí, hnutí mysli, vím, že takhle jsem to chtěla.

Vesměs si lidi říkají, že jsem divná a nerozumí mi. Nechápou můj úkrok stranou. Sama ho nedokážu dost dobře vysvětlit. Cítím ale, že chodím domů spokojenější, dny jsou rychlejší a navzdory překážkám mě samotné vůči mně samotné, cítím se den za dnem silnější, využitější, svébytnější.


Tím čím jsem dnes jsem mnohem raději, než jsem bývala dřív. Sázková kancelář Sedláček a sedláček sestavila komplet tabulku s vývojem MS ve fotbale a jakkoli jsem fotbalem zcela nepolíbená, vyplnila jsem 4 strany formátu A4, vložila startovné 200,- a odrážela glosy o tom, který z Pražáků/pražáků je dosud nezapsán, který z nich nepředal Sedláčkovi vyplněné archy. 

Jsem ráda součástí toho příběhu. Těší mě, že jsem vnímána jako součást čehosi, čemu říkáme práce. Někdy se tomu totiž říká zaměstnání. Já chodím do práce. A chodím tam moc ráda. Přesto, že vůbec nevím, která kanalizační bije.

-vM-

2 komentáře:

  1. Velké věci se buď dějí a nebo nejsou. "Vědět" o nich a nevytvářet je, svědčí leda tak o vlastní prohře nebo sebeklamu.

    OdpovědětVymazat
  2. "Vědět" a nevytvářet může být o zvážení reálných možností a okolností ve skutečném čase, prostředí a podmínkách. A třeba prostředek k něčemu, co má (pro mě) větší cenu.
    A prohrávám-li a klamu sama sebe, škoda, že tento názor nesděluje někdo s jménem (když už jsem svým nočním výkřikem kohosi vyburcovala k vložení komentáře)

    -vM-

    OdpovědětVymazat