pátek 20. dubna 2018

Květa

Tak! Jsem zpátky mnohem dřív než jsem si myslela. A tajně připouštím, že jsem si mrskla i proto, že mám strach, že Soňa bude mít něco takového dřív než já. To by mě fakt prclo!
Dívejte, co mám! Ve středu jsem si objednala pětikilový česanec merino vlny pro "gigantické pletení". 

Fotila jsem to v noci, takže fotky nejsou nic moc, ale pro představu velikosti to snad stačí. A to, že je to těžké, to si prostě představujte. Váží to 5 kilo, což na jedno klubko je skutečně neotřelé :)

Vyčetla jsem, že se plete na rukách, na násadách od smetáků, na bůhví čem všem. Pak jsem ale našla návod na youtube, který je lehká jako facka, tedy i pro ty, kteří nikdy jehlice v ruce nedrželi (to jako fakt!). Nevím proč, ale furt mi zní v hlavě hláška z Káti a Škubánka, že pletení je jen chytře zamotaná nit. A je to pravda. 


Zkrátka a dobře, zasedla jsem v půl deváté, že to zkusím, v jedenáct jsem měla hotovo. Co pravda je, že potřebujete na umotání "vlákna" hodně místa. Co je taky pravda, že deka je těžká jak hrom, žádná dečka, přehůzek, prostě DEKA. Výhodu spatřuju nejen v tom, že je to hezké, ačkoli moc nevím, jak ji uskladnit, protože na našem obřím gauči si není kam sednout, je-li ladně přehozena, jakkoli je těžká tak, že ladně přehodit nelze, ale také v tom, že na ní můžou spát návštěvy místo na matraci. Budou mít od spodečku pěkně teplo, merino je merino, a je taaaak tlustá, že je to fakt matrace.


Jsem nadšená. Tohle je totiž pletení dle mého gusta. Žádný jehličky 1,5 mm. Prostě točíte velmi křehkým, ale mohutným lanem, až než jste na konci. 


Jo a kdybyste to někdo chtěli zkoušet, což vřele doporučuju, vlnu jsem koupila tady. Ale míst, kde se to koupit dá je mnohem víc. A cena zhruba 3000,- všude. Tady v tom eshopu maj´ mraky barev. Já chci ještě žlutou 👍 (A pak se můžem´ vystěhovat, protože nebude doma k hnutí).
Jo a taky mě napadá, že ta deka, přestože neutrálně šedá, se musí jmenovat Květa.

Tak čau!
A místo FriDay songu Káťa, ta potěší vždycky. Já miluju Molavcovou!

-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat