středa 21. března 2018

Zkouška na zkoušku. A co bylo dál.

Minulý týden ve čtvrtek jsem byla na zkoušce na zkoušku. Po nepředstavitelném - promlčeném - peklu, oklepání se a nákupu několika psycho-publikací jsem zjistila, že to, co mě svazuje je typ trémy, který z lidí dělá gumy. V jednoduchosti, neodbornou řečí přetlumočen názor odborníků, jsem tak vyhecovaná a nastartovaná, že mozek už nemá kapacitu pracovat. V praxi to vypadalo tak, že zatímco jsem měla pocit, že téměř všechno vím, nahlas to slyšet nebylo, měla jsem prázdný pohled a neřekla jsem ani ň. Skutečně ponižující chvilky. O týden později jsem pozitivní a připouštím teorii "co tě nezabije, to tě posílí".


Skutečnost je taková, že si místama říkám, že mi z toho mrskne. Termín - mohla bych zahájit odpočet - byl stanoven na 16.4. Mám ještě měsíc na postávání před zrcadlem a trénování mluvení. Nikdy bych nevěřila, že něco takového budu dělat. Ale tak moc stojím o úspěch, že mi to snad za to i stojí, nebo co. 


Po našem domě se všude povalují skripta, z nichž čerpané údaje pozbyly své platnosti mnohdy už v devadesátých letech. Nebýt internetu, kde bych byla? Nevěřili byste, co všechno na internetu je. Dají se stáhnout spousty přednášek na slidech, skripta, učební texty, všecko, fakt. Jen mám poslední dobou pocit, že si nevzpomínám ani na vzorec pro výpočet schodiště. Těch čísel jsou fakt mraky.


Doma vládne pořádková anarchie. Můj muž navázal úzký vztah s naší štětkou/kartáčem na nádobí. Děti se samostatně koupou, čistí zuby, skládají myčku. Paráda. 


A včera jsem dostala pomněnky modré a růžové a oboje jsou krásné a je to jaro v kuchyni. A trochu i v mé hlavě. Těším se, že od 17.4. dál bude všechno zase tak krásně normální. Tou dobou už bude slunce každý den, budu sedět na zahradě, přečtu si knížku, upletu dvě řady čehokoli rozpleteného, vezmu někam děti a půjdu s chotěm na večeři, navštívím přátele a někoho k nám pozvu. To všecko budu dělat.


A strašně se na to těším!
-vM-

1 komentář:

  1. Po 17-tem rozžhrav pánev ��, zastavíme se!!
    71

    OdpovědětVymazat