středa 7. března 2018

Stýskám

Ráno špatné zprávy, které zneklidňují, přestože všichni jsou si vědomi, že když v rodině dlouho jen lidí přibývalo, budou muset začít ubývat, že rovnováha musí bejt a že tu nikdo nejsme věčně, přesto všechno je člověk zaskočen, nikdy ne dost připraven na přijetí špatných zpráv. 

Kontrolní den s lidma, kteří se chovají strašně divně. Stavba je plná mužů, to je jasný a rovněž ne překvapivý, a ačkoli jsem z přesvědčení daleka feminizmu, někdy je toho testosteronu tolik (a často tak trapného), že to jednoho zaráží. Vidím to však jen já, neboť jediná nejsem chlap.

U instantní polívky zn. Lidl (což je smutné samo o sobě) pročítám náš blog, narážím na staré příspěvky z mého maratónského běhu a za nimi vždy milý komentář Z. ze S. 
Bráníc se patosu co to jde připouštím, že jsou chvíle, kdy mě celý konec přátelství pořád ještě mrzí a jsou chvíle, kdy si říkám, že to celé je přece nedorozumění, které se nemuselo stát, kdyby byla vůle na obou stranách, kdyby se věci děly jinak, no prostě chci říct... ani nevím co, hlavně nevím jak, protože pateticky to zní, i když to píšu jinak.

Cítím se unavená, práce, zkoušky, doma děláme Vítkovi pokoj konečně. Pořád dobíhám resty a ne a ne je doběhnout. Spím zoufale málo, už tolik let (což je fakt peklo). A jsou dny, a asi je dnešek jeden z nich, kdy to na člověka spadne navzdory odhodlání udržet si dobrou náladu a hlavu nahoře, neusnout u počítače, nerozbrečet se, když se mi nedaří.

Tuhle mě rozsekla Liduška, když jsem si postěžovala v autě, že mi to učení jde jak psovi pastva, že to bylo moje rozhodnutí dělat stavbyvedoucí a že to teda musím vydržet.
A má pravdu. 

- - - - - 

Včera v art ZÓNĚ Kateřina Tučková v celé své velikosti. Musím říct, že jsem dlouho neslyšela nikoho mluvit tak krásnou češtinou a že se těším na její další román, který už snad bude brzy hotov. Mimochodem, teď jí vyšla divadelní hra.

zdroj


Ať už je jaro!
-vM-

2 komentáře:

  1. Zuzi, Tučkovou jsem už přečetla, hra je krásná!vP

    OdpovědětVymazat
  2. JUCH! Aspoň, že ty čteš, ať se máme o čem bavit, až se uvidíme!
    Já musím zatím koupit, číst budu od 17.4. dál. A už se moc těším!
    -vM-

    OdpovědětVymazat