úterý 6. února 2018

Pokutička od obra

Včera jsem vezla Vítka na trénink a za kruháčem u nádraží byla taková malinká zácpička. Nemohla jsem z kruháče vyjet, za mnou policajti. Vůbec mě nenapadlo, že blikající modrá světla na střeše policejního vozu patří mně. Když začali houkat, pomyslela jsem si, že je dobře, že seberou toho, co tak blbě nechal auto odstavené na kruháči. Chybka. Vystupte si, paní řidičko. Vaše doklady, prosím. Máte prošlou technickou kontrolu vozidla. No vyloučená věc! Ne ne, my to tady máme v systému. Houby! Skutečně, můžete se podívat. Váš řidičský průkaz a občanský průkaz. No, víte, řidičák mám prošlej, ale fakt jsem si chtěla jít pro novej ve středu!

Tak to bude tisíc korun, za každý měsíc propadlé technické kontroly 200,- a ještě vám dáme slevu, takže za 1000,- Souhlasíte? Jste si vědoma přestupku? No teď už si vědoma jsem. Zaplatíte to hned? No, raději složenkou, čekám do středy na výplatu. Ten leden je vážně nemožně dlouhej měsíc.
A tady se mi třikrát podepište. Podpis obviněného... To si děláte srandu, co já jsem za obviněnou, to je peklo!

foto vlastní :)
Až doma jsem si všimla, že mě pokutoval pan Obr. Bylo mu - i s jeho kolegou dohromady- maximálně 40 a měli ze mě neskrývanou srandu. A já z nich. Pikantní na tom celém je, že vzadu sedící Liduška propadla hysterii, že mě uvězní a že ju nebude mít kdo vychovávat. A Vítek se za mě styděl. Ale měl radost, že má "fakt dobrou výmluvu, proč jdu pozdě na trénink". (Ano, jsem ve vztahu k synovi ve fázi vývoje "tak trochu trapná matka.")

Dnes bude moje auto protaženo technickou kontrolou a pro řidičák si půjdu zítra. Jestli mě do té doby nezabásnou.

Poučení? Za žádnou cenu nezastavuj před policajtama. Nevíš dne ani hodiny, co na tě kde vyškrábnou. Ale dobrý je, že za prošlou technickou nejsou body. A za propadlej řidičák mě vlastně vůbec nepokutovali. Hodní chlapci, pomáhají a chrání. Představte si, že bych bourala s prošlou technickou, pojišťovna by mi asi mnoho nedala. A navíc vím, že teda ten řidičák už fakt musí bejt.

Mimochodem až na incident se špatným parkováním před Metropolem je to moje obnovená premiéra setkání se s orgánem. Řeknu vám, ty orgány jsou čím dál mladší!

-vM-

P.S. Díky za dva milé komentáře k minulému povzdechu. Skutečně mě potěšily. A povzbudily. Kéž byste četly/i a psaly/i dál!

Žádné komentáře:

Okomentovat