úterý 22. srpna 2017

Blíží se to!

Už i Pepe mi psala, že cítí podzim ve vzduchu. Já nevím jak vy, ale jak to venku "zasmrdí" podzimem, mám chuť nakupovat igelitové obaly na sešity a nové pastelky.

Mám se dobře. Minulý týden jsme ukončili působení na příměstských táborech, uff. Jakkoli to bylo celkem dobré a děti to snášely místy až překvapivě v pohodě, jsem ráda, že je to za námi. Udolává mě ta myšlenka, že nejsem dobrá matka, když se musí popelit za úpéčkem ve vedru a prachu města, zatímco já sedím v klimatizované kanceláři a tvářím se, že produkuju hodnoty.


Byli jsme v kině, na závěr výše uvedeného. Na Emoji ve filmu (nebo jak se to jmenuje?). Ještě k tomu ve 3D. No, vyvalila jsem prachy i za jiné ohavnosti, tohle bylo ale celkem dost hloupé, a za 520,- pro 3 lidi + popcorny + coly + průchod Glóbusem, no... ALE! Dobré je, že jsem koupila Vítovi papuče do školy. To je dobrá zpráva, že nebude jak loni chodit až do půlky října ve škole v ponožkách. Ha!

V sobotu výlet na Vsacký Cáb. Hezký výlet (a nahoře i výhled) do kraje "šikovného zlínského chlapce" Tomáše Bati. Ušli jsme asi 17 km, nakonec příšerně zmohli, ale byli spolu, a to bylo fajn. Nikde nikdo. Turistika po neznačených nebo už odznačených trasách je příjemná zejména absencí lidí.

Ta koza byla u cesty.
Rohy působily velice impozantně. A až poté, co jsme se podělali všichni hrůzou, jsme si všimli, že je na řetězu.

Podzim se blíží, přátelé. A můj příspěvek spolu s ním. Těším se na to.

Zítra přijede tchán. Děti na táboře na Bouzově, mají se krásně. Vít tam jede dnes dělat hejkala. Tak jsem sama doma. Plán je vytáhnout pletení, potáhnout s dečkou, kterou pletu už třetím rokem, a k tomu sjet pár dílu Harryho Pottera. Před tím úklid, aby to měl tchán čistý a hezký. Ale nebudu to přehánět, pletení je v jisté fázi života zásadnější než uklizený dům. Zákeřná polívčička k tomu. Prostě hezký den.

P.S. Moje kamarádka Sousedka porodila to největší dítě na světě. Neumím si představit rodit bez mála 4,5 kg dítě. To musí být vážně síla. Tímto zdravím jak Sousedku, tak Jakuba. Jo, a Sousedko, upletu ti pro mimino dečku, chceš? Než půjde k maturitě, bude hotová :D

-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat