pátek 27. ledna 2017

Malý princ

V prosinci jsem věděla, že se po Novém roce vracím ke stolu do projekce. Říkala jsem si, že do června vydržím, a pak že třebas dostanu zase další příležitost. Je 27. ledna a hlásím, že už jsem na stavbě zas! Tentokrát jsem si do stavebního deníku mohla napsat: "Vedením stavby pověřena Ing. arch. Zuzana Pražáková." A říkám si, že celej ten slavnej "kabinet" architektů se může jít bodnout. Vcelku to koresponduje s mojí teorií, že není třeba, aby všichni měli samé jedničky a vysokou školu. Věřím, že i bez vysoké školy/samých jedniček/vyznamenání/autorizace se člověk může dostat tam, kam chce, jakkoli je ta cesta možná složitější, neumetenější.

Blíží se vysvědčení a náš Vítek je v tenzi. Ačkoli jsem si řekla, že na známkách bazírovat nebudu, že nepotřebuju mít premianta, stačí, když nebude blbej a línej a rozhodně ze mě nemůže mít pocit, že bych na samých jedničkách trvala, hroutí se stejně. Má strach, že si děda (rozumějte můj otec) bude myslet, "že je úplněj mamplas", když nebude mít samý. Prodloužená ruka zákona. Všechny známky si z vlastní iniciativy opravil. Znovu napsal prověrku z prvouky, aby měl samé jedničky. Poslední jeho teze jest, že bude mít dvojku z chování. Protože "maminko, dneska byla pedagogická rada a já jsem dneska strašně zlobil!" Je mi ho líto, nedá se sdělit, že ani z dvojky z chování se nestřílí jakkoli dost pochybuju o tom, že by ji měl.

Naopak Kudma v tenzi není. Ta má starost leda o to, za co půjde na karneval. Přes rytíře, kostry, kosmonauty a jedovaté brouky jsme se včera u večeře dostali k tomu, že by chtěla jít za malého prince. To mi připadá jako ohromný nápad. A navíc pro mě výzva. Myslím, že když sfouknu nějak ty typický vlasy, bůhví jak to budu kašírovat a natírat, bude to dost a zelenej obleček s páskem a žlutou šálou vytvořím jako prd. Takže plán pro tento a příští víkend je jasný. Po loňském klokanovi je to celkem progres.

V Tchibu jsem nakoupila cvičební pomůcky pro jógu, včera další rundu v Lidlu a hned večer jsem se pustila do cvičení s tou -boho- blondýnou, co jsem ji tu ukazovala. Pak jsem narazila na tohle video. 



Myslím, že všichni, kdož jste někdy cvičili jakkoli, zhodnotíte nemožnost jejích pohybů. Zajímavé mi připadá, že všechny ty báby co cvičí jógu vypadají vlastně hrozně civilně. Žádné vyrýsované pekáče na břiše a namakaná stehna. Koukněte na ni. Tentokrát ani netvrdím, že tohle je můj cíl. 

Mějte hezký víkend.
-vM-

1 komentář:

  1. A jakjsi na tom teď? Vážně cvičíš? Nebo jsou ty hadříky jen pohodlný? Gratuluju k Malému princi....užasná! ...
    Hubičku : Susedka

    OdpovědětVymazat