pátek 16. prosince 2016

Milá Jani,

..., milá kmotro!

Středeční besídka byla povedená a prohlašuji, že co dokaží samotišské učitelky s čtyřletými soply, to nedokáže nikdo. Kromě desetiminutového vánočního příběhu, který děti zvládly téměř bez nápovědy, ještě dlouze recitovaly a zpívaly. Já jsem celou dobu slzela a moje matka se za mě styděla. Vždycky se směju nejvíc nahlas. Čím to je?

Luda byla kouzelná, bačatá, křivonohá, s příliš krátkým trikem a modrejma kalhotkama prosvítajícíma pod punčochárama, trvale ruku na předečku nebo na zadečku, silný has a žádný stud, ani slza stresu. A jakkoli výše uvedené je pravda a kostým se nám moc nepovedl, líbila se mi moc, dokázala všecky rozesmát a zpívala na celé kolo a ještě u toho mávala (nejen křídly). Matky bývají nekritické k vlastním dětem, což snad úplně nejsem, jen chci říct, že ať už je jakákoli, rozhodně to umí nosit a moc bych si přála, aby ji o to nějakej blbeček nepřipravil, a to, co je na ní dnes hezké, se jí nestalo přítěží. Nakonec nezáleží na tom, jak rovné nebo štíhlé nohy ženská má. Ledasco je otázkou vhodného oblečení, a když k tomu zůstane taková jak je, pak co může být líp?

Rozhodně se vsadím, že je to jedinej anděl, kterej v noci chodí tajně na párky do lednice a jí je pod peřinou, aby nikdo nevěděl. 

Byla bys na ni pyšná! Tak už konečně přijeď, maturita se blíží!

Pusu Z.

2 komentáře:

  1. A já si myslím, že její nožky jsou bezchybné a kdyby nebyly, tak se stejně každý kluk v nedaleké budoucnosti zahledí do jejích nádherných, velkých, hlubokých, černých očí. Ona je už teď osobnost a určitě jí to vydrží do dospělosti a už se těším na to, až bude vládnout celým Nechanicím.

    OdpovědětVymazat
  2. Milá Matko, čtu a nepíšu. Komentář si zaslouží vše, ale nejvíce božská LIDU. Plakala jsem a byla jsem na ni,po těch Tvých řádcích ještě pyšnější. Moc děkuji.
    A jsem na ni hrdá, neboť je to ženštěna osobitá, a to je tady na světě to nejdůležitější. Vím, že se v té velikosti světa neztratí. A kdyby, já ji najdu :) A pamatuj, žena není dokonalá. Žena je prostě krásná. A šťastný bude ten, kdo tu LIDUkrásu (u)vidí.

    OdpovědětVymazat