úterý 25. října 2016

Vejvar. Protože je úterý.

Svět je plný krásných žen. A já jim závidím. Toť první, co mě napadá, když u svačiny prolustruju internety. Ze Světa bedýnek mi chodí recepty, které pro ně sepisuje Kitchenette. Zdá se, že je to další univerzální, multifunkční, mediálně známá, pohledná, trojnásobná - matka. No, zkrátka něco jako Geislerka, kterou jak známo nesnáším, jen nehraje ve filmech.

Paní na pokladně na mě dost divně hleděla, když jsem si to fotila.
Takhle vypadá 10 kg masa.
Víkend v Necha mimořádný. Mimořádně poklidné oslavy, mimořádně moc pozřeného masa, mimořádní lidé i lidé mimo řádný život. Vážně. V neděli večer jsem upadla do komatu, jakkoli jsem si vaření pro hromady užila. A všecko se nám s tetou Jitkou povedlo, řekla bych. Moravský vrabec zcela chutný a poživatelný. Tatarák velmi dobrý, česnekem smrdím ještě teď. Svíčková povedená, možná trochu moc pepře, včera, od neděle odleželá, byla přímo lahodná. Ještě mi zbylo v lednici maso z polívky, která to celé korunovala. Rada na dobrý vývar je jedna jediná: použít dvakrát tolik masa, než se zdá být morální. A udělat domácí nudle. Dělala jsem je dvakrát, na každý den jedny.

Dostala jsem krásné dary. Dostala jsem dort. Stala jsem se hrdou majitelkou perel! Oboustranných, což je úžo. Velká výhoda je, že pak ty šroubky netlačí v noci do hlavy :) Díky ještě jednou!!
S některými jsem se opět nebyla s to domluvit, zkrátka jsou témata, která není radno otvírat. Není matka jako matka. A u nás se furt ještě pomazánky nežerou.

Oranžová mi nesluší.
A pořád ještě nedokážu být neumaštěná, neopocená,
šmrncovní a zabávná hostitelka v jednom. Nevadí. Natrénujem!
Můj výlet do Prahy je ohrožen. Valí se na mě hromada povinností korunovaná oslavou 70-tin mojí nejoblíbenější tety. Zdá se, že letošní Designblok bude opět beze mě. Mám jen trochu strach, jak to vysvětlím Kateržině. Ale snad bude mít pochopení. Lovím další volný termín. Zdá se že asi tak březen příštího roku by mohl klapnout :/ 

Svetr pletu. Ačkoli rychlost není optimální.

Rozečetla jsem nového Keplera. Ale není to ono a navíc je to strašně divné a stresující. Asi to nedám. Svět a život v minutě, kdy se vám zastaví srdce, je na mě příliš agresivní a brutální. No nevím, jsem na straně 50, ještě to zvážím. Ale myslím, že to pletení je lepší ztráta času.

Přišly mi další klubka. A další jehlice.

Zahájila jsem odtučňování. Mám tak bačatý břicho, že jednak vypadám jako v 5. měsící těhotenství, a jednak už není možné si v bundě přes ten bachor natáhnout ve školce návleky. Paní (bylo jí tak 23 let) ve zdravé výživě se na mě významně zadívala a řekla: "Potřebujete matcha tee, ten až 4x urychluje metabolizmus, který jak sama vidíte, se s postupujícím věkem u žen značně zpomaluje."
Nevím, jak na to přišla. Ale asi si ho koupím.

-vM-


3 komentáře:

 1. Krásný dveře!! Takový devatery budeme na jihu na jaře definitivně opouštět.......nechcete někdo krásný dveře? Jen tak, pro radost. Dají se určitě vylouhovat od starých nátěrů a budou dalších kremidlion let krásné a elegantní. 71

  OdpovědětVymazat
 2. Zuzi čekala jsem srdcervoucí popis víkendu, kdy jsi se neměla čas zastavit natož si trošku odpočinout. Díky, že jsi byla milosrdná. Mám v plánu přijet, uvařit ti, vyžehlit a klidně i povysávat. Zkrátka udělat ti free víkend. Kdy???
  Kdykoli. papa a díky za vše, za dobroty (Julie by z tebe měla radost) i za ta piva na půl. Tvoje pomocná kuchřka....P.S. ty naše dveře jsou fakt krásný a doufám, že je někdy dáme vylouhovat

  OdpovědětVymazat
 3. Sousedka je velmi potěšena a konečně má přehled o Tobě, tvých dveřích a jídlech které vaříš :) Ale nelíbí se mi ta paní z tý zdravý výživy....
  Jak sjem doma, je mi smutno...no je mi hlavně furt blbě ale smutno...JAk tohle dopadne?

  OdpovědětVymazat