sobota 1. října 2016

Dvojdomek

Na životě je hezké, že vás s pravidelnou jistotou sráží na kolena. Dobré je si uvědomit, že dolů už to může jít jen trochu a že zase půjdete nahoru. Momentálně se zdá, že vytrvat je to, oč tu běží.

Už se necítím být smutná. Tak nějak to šumí v dál a nové zážitky obrušují hrany. Tak třeba, že jsem sama doma, muž na veletrhu a jen co výtahl paty, zabouchla jsem si klíče zevnitř v zámku. Přijel mi pomoct jeden z našich chlapů s týpkem z Dobrochova, s kouzelným kufříkem udělátek, se kterým se navzdory velkému úsilí přes pětibodové bezpečnostní dveře nedostali (s cílem nic nezničit a nepoškodit), až to nakonec dopadlo tak, že si vypůjčili žebřík od sousedů (ještěže se živí pracemi ve výškách), vyšplhali po prefabrikátu a přes ventilačku dovnitř. 
Závěrem téhož dne jsem zjistila, že mám na zahradě novou, "neotřelou" rekvizitu k pokračování filmu Můj soused zabiják. Sousedka mě prostě nesnáší tak mocně, že si umístila nad svůj plot jako zástěnu reklamní banner, nepotištěný, řádně k ocelové konstrukci přiheftovaný plastovým lanem, no mýma očima to má aji blbou barvu, aji blbý proporce, aji blbý všecko a nemůžu se zbavit pocitu, že jsme problém mohli řešit jako lidi, čili společně a tak, aby na konci byly spokojeny obě půlky dvojdomku a né jen jedna. Říkám pořád, že lidi spolu málo mluví. Problematika dvojdomku je na delší povídání, ale našla jsem jeden, který se mi opravdu líbí. Autor Ing. arch. David Kraus.

Autor: Ing. arch. David Kraus. zdroj Pinterest

Na nově získané zkušenosti smrdící tlejícím neúspěchem je dobré, že mě snad posune jinam a dál. Mám plán a neváhám ho uskutečňovat. Vypadá to, že budem s Peťou dělat soutěž, což je hezké, protože jí se do toho zjevně nechce a neumí mi odmítnout. Momentálně prověřuje redakce serveru archiweb, jestli se jim moje práce hodí do krámu (což se mě malinko dotklo, ale čekám, co mi odepíšou), zjistila jsem, že není jen Komora architektů, ale i Obec architektů. Zatím neumím říct, kde je mezi nimi rozdíl, ale jistě tam je. Každopádně to Obec architektů vyhlašuje Grand Prix. A to je dobré vědět, když jsem se rozhodla, že udělám díru do světa. Zkrátka, asi pořád ještě platí, že co tě nezabije - to tě posílí.

Mějte hezký víkend. Já se nořím do praní, sušení a žehlení. A možná vytáhnu i pletení :)
-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat