středa 19. října 2016

Čtu a pletu

Po večerech. Venku hnusně. Zima. Lezavo. Oblíbené pořady v televizi nezvládají pokrýt všechny dny v týdnu. Žiju vlastně tak strašně obyčejně, že by to mohlo někoho děsit. Já mám ale tyhle zimy ráda. Je čas na všechno to, na co přes léto času nezbývá.

Dočetla jsem Ve službách zla. Líbilo se mi to.

zdroj
A dnes, ve čtyři hodiny ráno, jsem otevřela novou knihu. Mám ráda, když všichni spí, je ticho a já s čerstvou kávou můžu sedět na štokrleti v kuchyni a číst. K narozeninám jsem dostala od mého chotě Hájíčkovu Dešťovou hůl. Je to první kniha, kterou od něj mám, ale k narozeninám v Necha jsem si od Čičolina Richarda objednala Rybí krev. Tak se těším. Přebal krásný. Není to Pecina, ale jako by byl.

zdroj
Kudmilce jsem koupila vlnu na svetříček. Začala jsem plést. Spočítala jsem, že kdybych pletla každý den hodinu a půl, mohl by být svetr za dva až tři týdny hotov. Je to zralé na sázku, zda ho vůbec dopletu. Ale tady se nikdo nesází, protože tu nikdo ani není!

Jak mě tohle štve! Kdyby byla jistota, že to nikdo nečte, psala bych i jiné věci, ale protože co kdyby náhodou, musím své výblitky autocenzurovat. A to není fér!

Chystám výlet do Prahy. Ano, já pojedu do Prahy. To je husté.

Ve čtvrtek k nám přijde Vítkův kamarád ze školy, to je taky husté.

Za 14 dní u nás budou spát ti dva Liduščini bouchači ze školky. Adam a Ondra. Jsou roztomilí. Kudma plánuje, jak budou všichni tři spát ve velké. Kde bude spát maminka a tatínek je jí jedno.

Včera říkala, že Anežka je nejlepší houbař z rodiny, protože je sice mrňavá, ale umí poznat klouzka, babku a mlynáře.

Územní studie mi moc nejde. 

-vM-

1 komentář:

  1. Já to čtu, všechno čtu, ale než se rozhoupu a z mobilu přesunu k počítači, je to zastaralý příspěvek! Od přednášky jsem se nezastavila. Ale na Dívce ve vlaku v kině, docela fajn a čtu něco podobnýho Tom Rob Smith - Farma. Pusu Zuzi! Všem územním plánům zdar! vP

    OdpovědětVymazat