pátek 5. srpna 2016

Jitka a Zeman místo mateřského mléka

Včera jsem dostala po mnoha letech dopis. Od tety Jitky! Milé poděkování za něco, co ani nestojí za řeč. Přesto mě potěšila a připouštím, že mi lichotí, když mě někdo oceňuje takovou, jaká jsem. Bez všech přetvářek a ramenatých gest. Teto, ty jsi taky boží! Ale to ty určitě víš :)

Dnes jsme bednili a obetonovávali kotevní šrouby. Každou patku máme jinak a jestli to klapne a nebudem to muset bourat, slíbila jsem chlapům, že se půjdem za moje opít.

Teď je pátek odpoledne a jakkoli je moje současná práce atraktivní, v pátek odpoledne mi patří celý svět. Je to krása. Hlavně ta představa, co všechno se dá stihnout. A co dohnat.

Choť odjel. Jsme sami. Koukáme na Harryho Pottera, piju (první) pivo a jsem nepatrně rozčarovaná, že dnes nedávají zahájení olympiády. Na co budem koukat? Pravděpodobně dle požadavku dětí na Vynález zkázy


Hele, Jitu, možná že kdybych jim ty rohlíky v sedmi měsících fakt mazala, jedly by dnes děcka všechno. Zemanem jsou odkojení a taky ho chcou furt dokola :D

Zítra v plánu výlet: 
V sobotu 6. srpna se v Zámeckém parku ve Veselíčku uskuteční největší letošní společenská akce v obci – Dobývání Moravské brány. Již potřetí mohou návštěvníci vidět středověké rytíře v zápalu boje a vrátit se alespoň na chvíli do dob, kdy slovo rytíře a síla meče znamenalo vše. V programu, který začíná od 11 hodin, je připraveno několik scénických výstupů ze života Karla IV. - od narození až po smrt. Lidé mohou nahlédnout do dobového tábora, podívat se na středověkou zbroj, ochutnat tehdejší jídla či vidět umění mistra popravčího.

Heej, a pak že jsem pecivál. Kua, rozhodně ne!
Potkáme se tam? Bude tam přehlídka piva! Což je blbé, když musím řídit, ale neva. Mám místo v autě...

-vM-


1 komentář:

  1. Hohó konečně jsem se dostala na titulku!!! Nenamazaných rohlíků nelituj, tvé děti jsou osobnosti, přece nebudou jíst to co stádo.....Hlavně, že milují Zamana, tedy toho filmového. :)

    OdpovědětVymazat