středa 20. července 2016

... zase Soňa

Kéž bychom byly jako malinová Soňa. Kéž by nám, Pepi, někdy něco vydrželo. Život se řítí kupředu a je stále co dělat, bohudík. Chybí mi ty naše záznamy. Předně, vůbec nevím, kde jsi a jak se máš, a pak, ani já sama nemám čas přemýšlet o tom, co všechno se děje. Je-li pravda, že život začíná po třicítce, tak téměř v půlce čtyřicítky říkám, že je to mazec. Žijeme, to jo, ale chtěla bych vědět, jestli je to takhle správné.

Včera se stala divná věc. Můj syn. Moje velké téma. Nevěděla jsem, komu zavolat, abych mu to řekla, komu to říct, aby slyšel to, co říkám a ne to co chce slyšet. Zapeklitost. Leží mi to v hlavě. Je správné bránit dítě za každou cenu? Je správné dělat znovu tutéž chybu? A jak poznat, že něco chyba je? Přezapeklité. A jak říct jiným, že to nevidí správně? Hm. Uff.

Jeden chlap na stavbě byl u holiče a vypadá jak nácek. Sice je trochec bačatej, ale dokud byl ostříhanej normálně, byl vcelku pohlednej. Teď vypadá jako bačatej nácek. Smutné.


Včera jsme měli návštěvu a já se propadala studem nad bordelem v našem krásném domě. Tři patra prohlídky, tři patra studu. Tak jsem dnes vstala ve čtyři a uklízela. Během dopoledne jsem hledala na netu hesla jako "jak zvládnout děti, manželství, domácnost a ještě pracovat". Našla jsem cosi, co mě příliš neuspokojuje. Nakonec jsem zase skončila u Fly Ladies. Tentokrát však v české verzi. Je to trochu divné, že se někdo úklidem zaobírá natolik, že o tom má celý web. Ale když by to fungovalo? Dávám tomu týden. A pak jsem taky našla ženskou, co se zabývá tvorbou volně tisknutelných plánovačů. Má jich tam mraky, ve spoustě barev. Denní, měsíční, roční, prázdninové, na úklid a na volno a na nákupy na večeři. Hledám "odbornou" pomoc, ale v podstatě by to vyřešila jedna šikovná paní na úklid.

Chtěla bych si číst. Anebo si vytáhnout pletení. Ale napřed musím uklidit. Téma dnešního dne: prádlo...
-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat