pátek 20. května 2016

EPS

Musím vám to říct - s tímhle se nedá čekat! Včera odpoledne dělali na stavbičce zkoušku EPS "mokří" z HZS. Lidi! Přijelo krásné výjezdové vozidlo. Zblízka vypadá ještě větší, než když mu uhýbáte na silnici. Naleštěná červená kára. (Fotka pro Vítka) Otevřou se dveře. A z té káry plavným pohybem ne málo podobným skoku vystoupí 6 chlapů (To jsem si trochu zapřeháněla).

Víme, respektive víte, že není chlap jako chlap . Ja pane! Dvoumetroví, nabušení, v gatích od uniformy, v šedém tričku (velitel zásahu - jak nóbl to zní, co? - měl teda uniformu kompletní), vysportovaní, "véčka" jak ze žurnálu, s úplně krátkýma vlasama. Chlapci a chlapi radost pohledět. 
Kdyby byl ten chlap jeden, není to nic mimořádného. Na světě je hodně chlapů s šiiiiirokými rameny  (achich) a útlými boky (ouvej). Ale když jich vidíte šest vedle sebe, když vypadají proti slunci v pozadí jak akční hrdinové (kriminálka Miami, nebo takový to někdo "zasahuje") a oni jsou přitom taaaak blízko, že si nemohli nevšimnout jak na ně fascinovaně civím (tupý úsměv 15-ky included), tak je to teda fakt něco. 

Pepe, chtěla jsem ti volat, abych s tebou mohla sdílet tuto překvapivou emoci v přímém přenosu, ale nakonec jsem se přinutila uklidnit bušeníčko a vrátit na původní tepovou frekvenci. 
Vězte ale, že HZS Olomouckého kraje má jednotky (myslim že) tři a že dnes a ještě jednou příští týden, uvidím zásahové jednotky zbývající. Sirény budou houkat, oni budou hledat klíčový trezor a já, coby jediná ženská na stavbičce, což má jak čtete zřejmé výhody, se budu kochat.

A to za normálních okolností nemám tyhle svalovce vůbec ráda. Kombinace uniforma + V je zkrátka hustopeckoidní. A všichni ostatní chlapi, když je uviděli, se tak nějak vnitřně přikrčili a nasadili namyšlené a sebevědomé úsměvy. A chovali se vlastně úplně stejně, jako se chová ženská, jako bych se chovala já, kdyby do místnosti vstoupila kočka o dvě ligy vejš a já se snažila zachovat hlavu vzhůru a nenávist způsobenou konkurentkou na uzdě. I tohle je zajímavé.

Až vyrostu, chci být požárníkem!

zdroj
-vM-

Hele a je páteček!

1 komentář: