sobota 21. listopadu 2015

Pietní ponožky

Výhody paragrafů jsou:
- možnost vyspat se, když opadnou největší horečky
- uklidit
- všechno vyprat - a v lepším případě i vyžehlit
- vyjíst mrazáky, neboť do obchodu se nechodí
- dokončit něco započatého na paragrafu předchozím, jako třeba tu deku, kterou už pletu roky a stále není hotová...Nevýhody jsou zřejmé, jsem z nich toliko znechucená, že se o nich ani nehodí psát.
Nicméně, v průběhu minulých 14 dní jsem objevila několik převratných stránek na webu. Je mi jasné, že ne všichni tady holdují štrikování, ale stránky jsou natolik graficky povedené, že musím sdílet svoje nadšení!

http://www.woolandthegang.com/

Kromě toho, že prodávají vlny všeho druhu a kvality, že mají spoustu tutorialů, které nikdy nepochopím, mají super věc, a to, že najdete svetr, který se vám líbí...


A pak vám to nabídne vlnu v požadovaném množství, jehlice + poštovné...


Enter, enter, enter a už to sviští po smetišti přímo k vám i s návodem. Boží!
Tohle vážně žeru. Jediný zádrhel je ta cena, ale s tím se nedá nic dělat. Jen co se trochu finančně zvetím, a dopletu alespoň jednu věc, objednám si to. Anebo napíšu Ježíškovi (což není vůbec špatnej nápad, jako).

V rámci průzkumu pletařských stránek jsem zjistila, že nejsou jehlice jako jehlice. Když jsem předloni objevila bambusové, měla jsem pocit, že jsem objevila Ameriku. Ale: jsou jehlice měděné, zlaté, z olivového dřeva, z růžového dřeva. Kruhové jehlice mají různé druhy lanek a údajně není lanko jako lanko. A pak jsem si řekla, že uplést ponožky nebude problém, že už jsem přece kus pletařky. Ha, leda tak kus vola. Moje první ponožka - doma jí říkáme familiérně Jednička - není úplně v ókeju. Popravdě, fuseklička je to žalostná jak sami vidíte, ale mám k ní citovou vazbu.


Ale: narazila jsem na internetu na You Tube návod na pletení ponožek. Pletou se, a teď sledujte tu absurditu, dvě ponožky zároveň na jediné kruhové jehlici. Masakr. Na You Tube se dá podívat na 5ti dílný seriál o těchto dvou ponožkách, paní to štrikuje jako nic a vypráví k tomu velmi uklidňujícím hlasem, skoro jako pohádku. Já jsem jen s tím nahozením natrápila, ale ovoce to přineslo. Už mám dvě špičky. Nebo jinak: už mám dvě špičky na jediné kruhové jehlici. Doufám, že to hodnotíte, že jsem tááááák šikovná. Možná stihnu jedny dokončit ještě letos. Anebo spíš napřesrok. To je pravděpodobnější.


V každém případě platí, že čím složitější a zapeklitější zadání, tím víc jsem zarputilá a mořím se tím až do úplného umoření. Ale já je pokořím, a pak se o ně lidi poperou. To je věc jistá. Pietní ponožky Dvojka a Trojka. A objednala jsem si lepší jehlice, protože ty bambusový maj fakt pitomý lanko. Zlaté budou plést samy. Obzvlášť s tím červeným pružným lankem.


Tady se dají koupit. A "Jano", ta paní sídlí v Brně na Orlí, měla bys tam zajít. Mají toho hromadu, co prostě každá ženská potřebuje :)

Pletení zdar! 
-vM-


Žádné komentáře:

Okomentovat