pondělí 1. června 2015

Ctitel

Tak jsem se onehdy ptala, zda jen sbíráte nebo prožíváte a ejhle. Upřímně nevím, jak se z toho vymluvit, protože se mi udál příběh zcela seriálový. 

Před týdnem mi píše malířka, že mám ctitele. Někdo mě viděl v jakémsi interiérovém studiu a připadala jsem mu úžasná. Když toto žena slyší, připadá si také úžasná. A protože bydlíme ve městě velikosti větší vesnice, o té úžasnosti se dříve nebo později dozvíte. A tak se po třech dnech usilovného psaní konalo něco jako rande. To rande skončilo v autě s úplně zamlženými skly. A já v překvapivém modu. Tak zaprvé, je mladší. Oproti poslednímu má polovinu k dobru. Je vtipný, velmi. Cílevědomý, velmi. Když se na něj dívám, vidím, že jsem v jeho očích i nadále úžasná. Příjemná změna, když se někdo raději dívá na vás než na sebe. Já vlastně nevím, zda se mi líbí. Protože než mě políbil a došlo k překvapivé chemické reakci, pomyslela jsem si, že mám nového kamaráda. Jenomže s kamarádem, pominuli záchranné akce, některé věci pak neuděláte. Prozatím jsem hodila za hlavu, že je malý. Píšu AB, jak je velký k ní ten její. AB odpovídá, že na podpatky to není. AB je velká asi jako já. A ani zde to na podpatky není. Pominu to bříško, protože nesnáším hubené muže a můžu se přitisknout do měkkého. Budu se soustředit na charakter. Pominu, že mi v hlavě proběhla spousta myšlenek a pochyb. A budu ráda, že ho nikdo z mých přátel nezná. Budu si ho ještě chvíli prohlížet. A jednou nebudu přemýšlet. 


pinterest, jak jinak

Protože díky tomu, že nepřemýšlím, jsem s naprostým klidem přestála vybité okýnko u auta. A našla na události pozitivum, v servisu mi celý interiér museli vysát. A taky jsem zjistila, že kdybych si někdy chtěla koupit Renault Thalii, rozbijte mi raději hlavu. Nehodí se ani jako náhradní vůz. 

Úžasně jsem se bavila druhé kolo maturit, chechtaly jsme se s malířkou celou dobu nad hloupostmi. A tleskaly, jako fakt, nad znalostmi maturantek. Byly úžasné. Že čtvrťačka použije spojení "volná plastika" a ještě ví, co říká, to se nestává každý den.

Ovšem také protože nepřemýšlím, jsem zapomněla, že jsem si před dvěma měsíci koupila lístky do divadla. Zuzi, pamatuješ, jak jsem říkala, že bychom mohly jít? Tak je objevila AB na zrcadle. Já si je totiž dala na zrcadlo, abych nezapomněla. Za těch šest stovek jsem mohla mít třeba lak od Chanelu. 

A mimo to, co v plánu nebylo, mám spousty jiných plánů. Koupila jsem letenky do New Yorku. S eM. Objednala jsem se na zelené práce na vinici.  Přesně nevím, o jakou náročnost se bude jednat, jisté je, že u toho hodně namluvím s ženami. Koupila jsem hromadu lístků na fotbal. Chci vidět všechny ty mladé fotbalisty, ze kterých se jednou stanou hvězdy. A chci je vidět trénovat před naší tribunou. Nevím, co dřív, ale je to jedno, chci dělat všechno. 

A propó, muži a ženy po x-té. Jedna věc je skvělá, zatímco minulou neděli několik žen koukalo smutně z okna a ronilo slzy, tuto neděli se smály. Jedné z nich psycholog řekl, že si ženy dobré vztahy s muži navzájem nepřejí. Je to holý nesmysl. Strašně podceňuje opravdovou ženskou sílu. 

-vP-

2 komentáře:

  1. Mám velikou radost. Kvalitních ctitelů není nikdy dost!!! Zzes.

    OdpovědětVymazat
  2. Jo! Nehleď nalevo napravo a běž, Peťo, běž!!! matka Tereza

    OdpovědětVymazat