pondělí 18. května 2015

Vinice aneb ženy vs. muži po stopadesáté vol. II

Uplynulý týden byl plodný. Na zážitky, na zajímavé ženy a méně zajímavé muže. 

Je mi smutno s drahou M. Další taková, pro kterou překážky ohrožující vztah byly řešitelné a další takový, který se o to ani nepokusil. Ona se srovnávala s tím, že bude s mužem se dvěma dětmi, on se nesrovnal s tím, že bude s ženou, která dítě bude chtít. Pravděpodobně dřív, než se na to bude cítit on. Žena, když miluje, hodlá překážky překonávat, muž, když miluje pořád víc myslí na sebe. Měly bychom se od nich učit. Jsme pro ně dost mladé, hezké a chytré, aby s námi mohli spát, ale příliš staré na to, aby nám mohli něco slíbit. 

Z ze s. mi poslala odkaz na díl Sexu ve městě, Ex and the City. Poučné. Carrie se dožaduje odpovědi, proč ji Božský nechce. 

Na základě toho jsem zhlédla film The way we were. Ona levicová aktivistka (Barbra Streisand s neuvěřitelně krásnýma rukama.), on sportovec s lehkostí a americkým úsměvem proplouvající životem. Bože nejvíc sexy blonďák je Robert Redford. Víc rozdílní být nemohou. A ať je ona jakkoliv inteligentní, udělá vše pro to, aby on s ní byl. Plazí se před ním, přemlouvá ho, vaří, podbízí se takovým způsobem, že jsem musela zavírat oči. Dílem taky před námi všemi ženami, které jsme dělaly někdy totéž. 

A taky to někdy může být naopak. Litovaly jsme s AB Kovboje. Dvě bývalé milenky jednoho muže, sledují jak dostává životní facky. A je jim ho líto. Z jeho svatby sešlo, jeho vyvolená vedla paralelní vztah s jiným mužem. Jeho vyvolená je zadlužená prodavačka, která si ho vybrala pro peníze. Už je zpátky, protože některé ženy se plazit prostě umí. A vůbec jim to není trapné. 

zdroj


V pátek jsem vyjela s AB za M do Mutěnic do sklípku. Vylezly jsme z auta. Jaksi jsem se měla zeptat, kdo tam bude. Čtyři ženy a dvakrát tolik chlapů. Zajímavá sebranka. Jeden vypadal jako italský sňatkový podvodník. Má tři děti. Jeden vypadal jako H., sexy cestovatel, jehož plnovous lumbersexuála byl vysvětlen pobytem v Kanadě. A v USA a asi tak všude. Pod paží měl ukulele. A uměl na něj hrát. Dva dvacetiletí chlapci. Jeden s námi začal mluvit, až po požití značného množství alkoholu. Druhý se sebevědomím mládí a nezkušenosti. Další mi říkal, jak jsem krásná, dával mi pusu do vlasů a odpadával z toho, že přece není možné, aby se mnou nikdo nechtěl založit rodinu. Byl ženatý. Pak chlap jako hora, kterého oslovovali zdrobněle. Manžel jedné z dam. A pan majitel. Čtyřicátník s jihomoravským nářečím, který vlastní rozsáhlé vinohrady. A říká, když ženě ukážu vinohrad, první, co ona prohlásí je, že to bude moc práce. Farmář hledá ženu. Svět se zbláznil. 

S kocovinou jsme se s AB naskládaly do auta, naložily ty dvě dvacítky a vousáče a odvezly je domů. Klasická konverzace. Holky a kolik vám je let? Hádejte. Tak dvacet sedm? Ne. Dvacet pět? Ne, výš. Vám je jako přes třicet? To není možné. Zajímavé je, že muži přes třicet se na věk neptají. Bojím se toho, až mi někdo začne přes třicet hádat. Pokud nebudu mít přes čtyřicet. 

Včera jsem byla s architektkou matkou venku. Dlouho, protože mezitím u nich doma seděl jeden pár a popíjel s jejím mužem. Já si, na rozdíl od něj, na loňské léto hrát nebudu, byť bych na stokrát vyměnila spoluhráče. Přestože to mnozí nechápou, vadí mi to. Nehodlám se řídit jejich kalendářem. My dva nejsme na stejné úrovni, i když mu samotnému to nedošlo, dílem i proto, že nikdo další mu to nenaznačil. 

Přisedl si k nám notně opilý číšník z hospody, kam chodíme. Poznal paní z jeslí a pak slečnu G. Byl většinu večera dost vtipný, chvílemi otravný. Zuzi, on mi jako fakt dal pusu? Další ženatý. Být mrcha, tak někoho rozvedu. Nejsem.

Vypadá to, že jsem zavedla pravidelnou rubriku. 


-vP-


4 komentáře:

 1. No to běž doprdele, já jsem v tom kolotoči mezi prací a školkou úplně, ale úplně out! :) LUMBERsexuál? Googlím - Rumcajs dneška. :) Ještěže všechny ty hipstry a lumbry čekuješ za mně.. :)

  matka Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ti mockrát děkuju! Jsem taky nevěděla, co to je a ani se nezmohla na googlování :D
   -vM-

   Kdy to pivo? Tak za tři týdny bych mohla...

   Vymazat
  2. Jsem jednoznačně ZA! S Petříkem a Tlačbabičkou? ;)

   Vymazat
 2. Ta fotka je boží: " táto, ten strop by potřeboval vymalovat.............!"
  71

  OdpovědětVymazat