čtvrtek 7. května 2015

Panelstory

Doufám, že příští týden budu sedět na přednášce. Panelová sídliště jsou téma. Paneláky pravděpodobně nebude nikdo nikdy památkářsky chránit, sídliště ale možná ano. Protože je už prakticky jasné, že se na dobře navrženém sídlišti, v paneláku, bydlí mnohem lépe, než ve špatně situované novostavbě, na sídlišti.

Letos dvě rekonstrukce bytových jader. Statik, který mi vydává posudky, mě souběžně poučuje. V dobrém slova smyslu. Oni nás totiž o panelácích nijak zvlášť ve škole neučili. Jako vlastně skoro o ničem, co v praxi dělám.

Umělkyně mě podarovala vlastní knihou. Je tak čtivá! Jako fakt ano, na jeden zátah, chybí mi jen pár stránek. Dostatečně odborná, přitom pro laika zajímavá, stejnou měrou umělecká, výborná grafika. A nejen o architektuře, ale především o lidech. Název pohádkový - Legenda o sídlišti. O iniciativách mladých žen, architektek, příště, víte ony rapují o architektuře.


zdroj
A k tomu všemu souběžná iniciativa Panelová sídliště v ČR. Tým neméně zajímavý. Poslední vernisáž a přednášku jsem propásla díky počasí a jakési depresi. Příští týden teda jdu, i kdyby trakaře padaly. Program zde.

No a komu by to bylo málo a raději se podíval na film, než četl nebo běhal po akcích. Chytilové Panelstory by mohla pobavit všechny.


To je úžasná fotka, Jaromír Čejka a více zde-vP-

Žádné komentáře:

Okomentovat