neděle 10. května 2015

Bordel v bytě - údajně šťastnější dítě...

Zatímco uprchlíci pašují děti v kufru, aby je dostali do Evropy a zajistili jim lepší život, já se hroutím, že nestíhám pracovat, děti že nemají 10 až 12 kroužků, a že to ze mě dělá horší matku než jsou ty ostatní. Přitom ale podvědomě vím, že to asi o těch kroužcích není a že ve stresu jsem jen kvůli sobě, že si věci pokaždé blbě naplánuju, že prostě nemůžu stihnout všechno, co bych si přála. Poučení pro jiné: pokud máte 3 dny volna, nemyslete si, že s dětmi za zadkem se tyto 3 dny rovnají 3 osmihodinovým pracovním dnům, kdy navíc doženete všechny resty. Nedoženete. Jediné, co jsem dohnala je vyprázdnění prádelního koše. Snad podruhé od Vánoc, kdy nebydlíme doma, mám koš vypraný až na dno a vyžehlit musím jen 3 košile a dvě trika. Všude jinde bordel jako v tanku. Klikám-li, bordel v bytě roste geometrickou řadou. Je to jak zmnožovací kouzlo v trezoru Bellatrix Lestrange.

zdroj

Stavba pokračuje mílovými kroky kupředu, stavíme bez výkresů. Protože ty výkresy prostě nestíhám dodělat. Příští týden sundáváme střechu a děláme novou. Pak osazujeme nové schodiště. Pak osazujeme okna. Jde to jako po másle. Na Vánoce se, zdá se, pod disko koulí potkáme. Pokud nedojdou zásadním způsobem peníze, což nelze vyloučit.

Proč ale píšu je, že jsem našla milý článek v příloze časopisu Reflex Excellent. Asi se to nesmí, ale kousek vám předkládám. Text se mi opravdu líbí. Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
Tak jsem ty děti vyexpedovala na zahradu, a pak je pozorovala z balkónu, jestli žijí. Kudma křápla z koloběžky, odřela si koleno, Vítek jí dělal pampeliškovej obklad. A pak seděli na lavce, cpali se koblihama a povídali si. To se mi líbilo moc.


O tom jak jsem vyráběla masku Jonátana zase jindy, Dnes odpoledne vystoupení v Samotiškách. To bude něco. Kdybyste měli někdo chuť, sejdeme se ve tři Na Rychtě :)

Mějte hezký den.
-vM-

Žádné komentáře:

Okomentovat