středa 20. listopadu 2013

Lucie postrach ulice

Pepi, všimla sis, že se nám zvedá čtenost příspěvků? Zřejmě je to tím, že málo publikujeme. Anebo za to může Lucka Vondráčková :)

Hustá, co?

Mistr zkratky, to jako já, dává se na retropochod minulým a snad i předminulým týdnem? Vážně mi dochází čas na sdílení svého života. Dochází mi čas i na piva, telefonáty, řítím se zpět do pracovního procesu, stržena proudem snažím se zachytit pár prosluněným dní a pár chvil, kdy svůj život řídím jen a jen já. A muž. A děti. 
Když se podíváte z okna na věčně zamračenou oblohu, tmu ráno, tmu brzy odpoledne, vidíte zcela jasně, jak se mi to celé (ne)daří.

Včera jsem byla na koberečku v ředitelně. Nebylo to hezké a styděla jsem se moc. Víc k tomu nedodám. Stydím se ještě teď. 

Víkend v Liberci, ze soboty na neděli přejezd do Chlumce u Ústí nad Labem, což bylo milé - setkat se s rodinou a dát si pivo pro změnu s jinými lidmi - ale průjezd Děčínem v podvečerním šeru byl maximálně vysilující, nevidím na krok, Ústí rozkopané, cedule Chlumec žádná. Nakonec jsem to zvládla, ale mnohdy jsem chtěla zahodit klíče od Beaty do škarpy a jet zpátky do Liberce vlakem. Dobrý večer, prosím Vás, nevíte, kde je tady vlakové nádraží?

(Minulý) týden pracovní. Odháčkovala jsem sotva dvě kola kol dokola, přečetla sotva deset stran. I Gilmorovy děvčata zanedbávám. S takovou těch 6 sérií před návratem do práce nestihnu. Jsem u čtvrtého dílu čtvrté série. Rory je na Yaleu a je furt stejně "blbá" i když si ostříhala vlasy. Dean se oženil. Sukie bude rodit.

Víkend předtím jsme byli kde? Ani nevím, doma? Možná.

Řeším svou realizaci v Šantovce. Obchod zatím nevypadá jako obchod, mělo to vypadat jinak. Zatím ani nikomu nemůžu říct: běž se tam podívat, to jsem dělala já. Srdcová záležitost, ostatně jako většina projektů, a tahle tak nějak víc, mrzí mě, že to nedopadá. Investor v koncích, snad mě nechají zboží aranžovat a mělnit po regálech k obrazu mému. Bylo by to hezké. Byla by to hezká tečka za mateřskou. Zuzka dekoratér. Ale nemám ten dekoratérský kurz, 150 litrů za šest týdnů a "umíte" to, co studovaný architekt za 6 let. Petru tahle věta vždy velice příjemně rozvášní :)

Koupila jsem nového Nesboa, ale ještě ho ani neotevřela. Koupila jsem klubko vlny za nekřesťanských 175,- a ještě ani nenapočítala první řadu. Ostrouhala jsem všechny pastelky a s potěšením konstatuji, že jich mám hodně. Dost na příštích 80 let. Ale nejsem paní Růžena Žertová, takže tak dlouho stejně nevydržím
.
Byli jsme na martinské huse u sousedů a byla skvělá. Skvělé je nemuset vařit, skvělé je, když o vás někdo pečuje.

Poslední dobou se ráno, jsou tři, čtyři, pět hodin ráno ráno?, se budím oteklá a neschopná otevřít oči. Záda, která bolela v bedrech bolí navíc i úplně dole, to je z té debilní zimy. Už jsem říkala, že nenávidím zimu? Otíkají mi prsty a kotníky jako před a po porodu, zřejmě je to energetickými drinky z Lidlu, které chutnají stejně jako Red Bull, ale stojí celých 6.50,- Bůhví, co do toho dávají. Ale je fakt, že mě udržují bdělou. A co jsem dělala před tím? Kdy před tím? Děcka, ani nevím. 

Uvědomit si, že nemám co psát je žalostné. Tak snad ještě to, že zítra jdu na pivo se Z. ze s. A že jsme s chotěm viděli dobrý film. Tak dobrý, že nezbývá než doporučit.Broken. ČSFD - anotace k filmu je dost blbá, takhle stupidně jednoduše se to teda rozhodně nejeví.

Zdar a  sílu ... najdeš v pívu.
Ciao
-vM-
3 komentáře:

  1. Milá matko, život je už tak dost náročný, proto tě prosím, přestaň nás strašit p. L.V. děkuji!!!!!! Zzes

    OdpovědětVymazat
  2. Zuzi, převelice doufám, že sem nechodí nikdo kvůli Lucii, jinak to tady zavírám:-) můžu tě uklidnit, že také nevím, co jsem dělala minulý týden, ani ten předminulý, naštěstí tento deníček mi toho dost připomene. Ještěže máme ty seriály!!!! :-) vP

    OdpovědětVymazat
  3. Řek bych, že to je tím podzimem........ i když se to táhne už od jara .........ve filmu Sexmise (ČSFD 80% !!) je zlidovělá hláška : Spolkni prášek! .....Tak se tím každý večer řídím. Třeba se jara dožijeme......... Tak hodně úspěchů........71

    OdpovědětVymazat