úterý 15. října 2013

Mandle v citrónu

Včera jsem měla narozeniny. Možná se vám zdá poněkud trapné, že mi není vůbec blbé se s tím kasat kol dokola, ale vy co mě znáte víte, že neudržím v hlavě ani data narozenin mých dětí, takže si říkám, že je to něco jako služba okolí. Však dárky nečekám. No, nebo jenom malý dárky. Miluju dárky!

A tak hnedle včera poránu, kdy jsem víc než neslavnostně dosáhla třicátého druhého roku svého života, jsem zjistila, že na bradě mám třicet dva jebáků. Ano! Třicet dva. Hnus. Ještě, že tu mezi námi máme kožaře, že. Odborná literatura však tvrdí, že jebáky na bradě ukazují na žlučník a to okolo, takže dobře, že tu máme i t.č. chromou internistku. Nakonec: mně nepomůže nic.
Původní plán byl, že své narozeniny oslavím deseti kilometry na trati. Je přece tak krásný podzim. Nakonec jsem ale úplně celý den přeskládávala knihovnu. Všude jinde totální squatt, ale knihovna, to je něco, panejo!


Otočila jsem gauč, vidíte správně. Jednou do roka to chce změnu :)
U toho sjíždím po milionté Gilmorovic holky a se zděšením zjišťuji, že ta matka, která mi vždycky připadala poněkud stará, je vlastně stejně stará jako já. Znamená to, že jsem poněkud stará? No to snad ne! A ta Rory je trochec slabší kus. O Deanovi nemusíme ani mluvit.

V odpoledních hodinách mě navštívila Krásná panna a donesla dar. A poreferovala o tom, jak s Petrou musely v rámci výchovného koncertu tancovat na pódiu. A jak všichni ti smradi, které ony dvě prohlašují za děcka, neboli studenty střední školy, vytasili svoje aj founy a začli to točit. Takže soutěž vložená: Kdo to první najde na fejsbuku nebo ju tjub, dostává ode mě bonbon!

Fotka hrozná, ale obraz krásný. To vidíte i tak, že ja?
 V závěru dne jsem se pustila do třetí fáze nakládání daňčí kýty a málem u toho zhynula. Máti mi říkala, že to maso je trochu cítit, ale tak nějak jsem to dávala za vinu tomu jalovci, který jsem použila ve fázi jedna. Ne, není to jalovcem. Je to tím daňkem. Dnes v poledne tu kejtu vsadím do trouby s kilem tymiánu a  budu doufat, že to přerazím. Dnešní menu: Dančá na víně, bramborová knedla, přílohy dle Jamieho Olivera, a to jablečná a brusinková omáčka, navrch deserte deserte s citronovou příchutí. Mňam mňam. Miluju svou plotnu, miluju svou plotnu, miluju svou plotnu. Holt, každý se realizujeme po svém. Nový přírůstek do oddělení kuchařek: Moje Velká Británie. Vřele doporučuji, minimálně kniha jako taková je krásná. Krásná panna potvrdí.


Věděli jste, že má nejmíň pět dětí a ženu, která po tom všem nemá rozměr vorvaně?
A za mou pýchu a neskromnost jsem byla hnedle potrestána, protože jen co jsem se domluvila na zítřek na pivo a tatarák, zásahla mou střevní flóru jakási fauna a já jsem dnešní noc až ráno strávila na záchodě a modlila se, abych k tomu, co ze mě tryská ještě neomdlela. Zde by byla i internistka krátká, to se vsadím. Ale přečetla jsem si u toho skoro celý narozeninový dárek, a tak přikládám ofocený článek, který mi mluví z duše. A kdyby chtěla paní autorka napsat totéž o elasťákách, poslala bych jí ne jeden bonbon, ale rovnou celou bonbonieru.

BELMONDO 11/listopad 2013, str.21Daňkovi čest a slávu!

Ciao matka3 komentáře:

 1. Zuzi! Všecko nejlepší k narozeninám! Snad se ti již žalud spravil a daněk byl výtečný! Já teda musím říct že své holiny nosím ráda, Michala neMichala.. tvé nadšení pro plotnu stále obdivuji.. pro mě je to stále víc štres než zábava, budu to fakt dělat až z donucení..někdy..možná.. ;-) Jinak jsem po několika týdnech naprosté tělesné zahálky zahájila "zimní přípravu" a je to fakt pěkné, místy až euforizující, běžet tím podzimním barevným dnem! Zas mi to zvedlo náladu. Takže na jaře na startu a předtím snad někde na pivu čau! eR . PS: pusu spravíme, však se zastav :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ó Ó Ó, to je milé překvapení...Nechť si každý ráčí povšimnout, že někteří pochopili, že vloženým komentářem uděláte Susance největší naroz-radost! Milá eR, děkuji převelice, potkáme se brzy! Podzimu zdar, nazdar.
   P.S.: V Čibu maj podzimní běhací zateplené :)
   -vM-

   Vymazat
 2. Matko, v těch 3:26 jsi byla ještě nebo už vzhůru? Mám teď taky hoňky, ale kolem 3 se snažím fakt spát.
  71

  OdpovědětVymazat