čtvrtek 26. září 2013

FriDay Song_Brown a Twin Peaks

Dnes ráno matka přišla na návštěvu, pod paží tylovou sukni, půlku chleba, pomazánku a sklenici okurek. Zkusila jsem sukni. Je krásná. A tak těžká s těmi všemi záhyby látky. Valnou většinu pomazánky, dva krajíce chleba a všechny okurky jsem před chvílí spořádala. 

Aby bylo jasno, posledních pět dní jsem přes den s vypětím sil plnila povinnosti. Pak jsem se ovšem vrátila domů, zalehla do postele a přála si, ať už je ráno den následující. A ráno, s pohledem na rozházenou postel, jsem doufala, že brzy bude večer. Až dnes, možná v souvislosti s ustupující rýmou či špatnou náladou, jistě však pod dojmem včerejšího telefonátu s matkou Terezou a po radosti z ranní návštěvy, jsem nabrala druhý, třetí, čtvrtý dech. Pochybnosti, truchlivosti a já nevím, co ještě, jsem na chvíli uschovala. Bude čas je vytáhnout s klesajícími teplotami. A začala jsem pracovat. S radostí učit mládež a vymýšlet nábytek a občas se u toho i usmát. A také, protože matka přikráčela na podpatcích, vzala jsem si dnes sukni.

Co bylo jistě na truchlivosti pozitivní, jsou přečtené stránky z Brownova Inferna a rozkoukaný seriál. Tedy, on ten Brown jiný už nebude. Populární až hrůza, jeho americký profesor zná Danteho Božskou komedii a shodou okolností i všechna umělecká díla, která se jí inspirovala, téměř nazpaměť. A zachraňuje svět. Po sto stranách víte, jak vše dopadne. Velkým plusem je, že děj se odehrává ve Florencii. Tam už se chci konečně podívat. A také, že čtivost je jistě lepší, než u 50shades. 

Můj osobní objev je seriál Městečko Twin Peaks. Nechápu, že jsem ho ještě neviděla. Je to celé divné. Ale vtipné, trošku děsivé, více než absurdní a bláznivé. Ženské hrdinky jsou krásné. Agent Cooper sexy chlapík, co rád pije kávu. Pořád mám u toho seriálu chuť na kávu. On o kávě a koláčích krásně mluví. Jsem ani ne v půli první série, ale doufám, že v podobném duchu se děj ponese dál. 

90´s

50´s


Tedy, pustím něco jako song. A slibuji něco zažít, abych o tom mohla psát. Což mi připomíná, letenky do Barcelony zakoupeny. -vP-

1 komentář:

  1. Tak tento seriál jde zcela mimo mě. Stejně jako vraždy v Midsomeru (či jak se to jmenuje). Tohoto titulu mě fascinuje, že ve to městečko ještě zcela nevyvraždilo. Když si vezmu, že v každém díle někoho zabijí, tak musí počet právoplatných voličů dost rassssantně klesat. Jinak jsem rád, že se s deco(rativníma) příspěvkama roztrrrrrrrhl pytlík. A jeden hezčí než druhý. Ale já bych ty šaty rozhodně na sebe nevzal.......:-) 71

    OdpovědětVymazat