pátek 16. srpna 2013

Mít komu zavolat

Poslední týden se mi nějak nelíbí. Jak už to tak bývá, ani nevím proč. O to důležitější je se všemi si o tom povykládat a pak si tu vylít srdíčko. Vězte, že nic není tak hrozné, jak vypadá. Vězte, že jsem zoufalá jen přiměřeně. Vězte, že svůj humor zase najdu. Ale ne dnes.

V sobotu jsme se se svobodnými a bezdětnými gymnaziálními spolužačkami vydaly na výlet. Když tak o tom přemýšlím, asi jsme jen my čtyři, co to tak mají. Jedna z nás ve vztahu, ovšem o jeho uspokojivosti trošku pochybuji. Za to máme všechny skvělé práce, vypadáme přiměřeně pěkně na svůj věk a taky máme volný čas. Patnáct kilometrů proložených pivem a kávičkami uteklo jako nic. A mě opět, jako každý rok, když absolvuji jednu jedinou "tůru" napadlo, že bych si měla zakoupit boty do lesa.

V neděli se mi zželelo urážky. Šla jsem s ním na drink, protože měl narozeniny a nenechal se odbýt. Protože neměl jít s kým jiným ven. Před svou sestrou to nepřiznal. A protože asi pořád doufá v akci, dal dohromady výlet. Tentokrát ne do Brna. Od žádného chlapa jsem ještě neslyšela, že neví, zda si pořídit domácí kino, protože by za to mohly být dvoje boty. Zkuste se zamyslet, v jaké cenové relaci si chlap kupuje boty. Dnes jsem se s matkou Terezou shodla, že jeho zoufalství po ženě je bezmezné. A pak se mě pokusila přesvědčit, že já tak zoufalá být přeci nemůžu. Nejsem si jista. Pravda je, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci a že nedává rozum, jak někoho mohu nazývat urážkou a někam s ním přesto chodit. Mě už se s ním ani spát nechce. A přesto se s ním bavím. O botách. 

Jestli bude výstava, tak to zapiju nehorázným způsobem. Ať to vyzní jakkoliv strašně, dělat výstavu žijícímu umělci nedoporučuji. Jen v případě, že se chcete cítit jako totální otrok starého člověka. Byť jakkoliv schopného a ocenitelného. Grafici po návštěvě u paní architektky přestali mluvit. Vedení výstavních prostor s ní přestalo komunikovat taktéž. A já jsem ten hromosvod. Já mám vyprošené peníze a skupinu lidí, která mě neposlouchá. A jednu ženu navíc, která si myslí, že všemu šéfuje a já nesu jen zodpovědnost.
 
Na srazu Zuzan bylo příjemně, ale ne veselo. Pro mě budiž výstrahou, že vždy může být hůř. A že si nevážím dobrého bidla. A že někdy k pěknému večeru stačí jen dvě Zuzany a Petra. 

Zabouchla jsem si dveře od bytu. Klíče zevnitř. Sousedé nemohli pochopit, proč mám plné ruce klíčů (od sklepa a od auta) a nemůžu dovnitř. Komu voláte ve chvíli nouze? Tomu, jehož číslo si pamatujete zpaměti. Poprvé mi tatínek nepomohl. To je zjištění po třicítce. Sousedův mobil na kredit, internet mu jede na nevímco, ale našla jsem číslo pana stavitele. Za 15 minut u domu, náhradní klíče (zde se neptejte, proč rok a půl po opravě bytu má stavitel náhradní klíče), žebřík a pomocník. Otevřené balkónové dveře, žebřík na baráku a pan stavitel v bytě. Náhradní klíče jsem mu nechala.

S hlavou těžší než těžkou jsem začala psát a už mi došla slova. Doprčic, tak to vážně nebude tak strašné. Třeba proto, že mám komu zavolat.


PS:
A tak co mě tento týden potěšilo? Třeba když jsem brouzdáním po internetu narazila na ombre stěny. Kosmetičtí nadšenci si pravděpodobně dovedou pod tímto něco představit. Pro ostatní obrázky. Musím to někomu protlačit do realizace. 

Sledujete to ombre v textu?!

Byt v Paříži od Ramyho Fishera


2Day Languages College ve Valencii od Masquespacio

Nebo jen na záclonách. To je i na udělej si sám.


-vP-

3 komentáře:

 1. Aj lajk it! Jelikož zde zítra nebudu a zřejmě ani valnou většinu příštího týdne (to máte radost, co!) a jelikož mám vyzkoušené, že komentovat se z mobilu nedá (vždycky mi při ověřování komentáře úžasně nečitelným heslem komentář nenávratně zmizí), tak budu v pozici němého čtenáře pozorovatele a tudíž (mám pocit, že větné spojení ztratilo vše kromě prvotní myšlenky, která přijde právě teď:) musím dopředu vyjeviti -vP-čku gratulaci k zítřejším jmeninám (doufám, že se někdo urazí, že není první) zvoláním: Vivat, vivat! Všechno nejlepčí k svátkovi! 71

  OdpovědětVymazat
 2. 71, úsměv na tváři a převeliké díky! To tu bude dost smutno, u vajec! tak brzy zpět i s komentáři!:-)vP

  OdpovědětVymazat
 3. Miluju tě!

  matka Tereza

  OdpovědětVymazat