pondělí 15. července 2013

Země žen_Greta Magnusson Grossman

Já už tu sice byla včera, ale po 11ti hodinové pracovní době to potřebuji opět. V těchto hodinách jsem stihla tři schůzky, domluvila si další dvě s pány profesory v Brně, nejspíš i Prahu a opět Brno v pátek (dobře, jdu ke kadeřnici, ale také jedna schůzka). Naslibovala jsem hory doly na čtvrtek a příští týden.
Koupila jsem si bílé pánské tričko - už jsem přesvědčena, že v dámském oddělení se některé věci nenakupují. Kvalita materiálu sto ku jedné. Jen mi vrtá hlavou, který chlap má ramena jako já, S-ko mi sedí. Taky jsem koupila šedé tílko, košili pro maličkou parádnici a super bundičku. Hm, už převážilo nakupování před prací. O dvou kafe ani nemluvě. Ale jsem na odpis. A tak bych navrhovala Zuzi rubriku. Pracovní název "Země žen". S Páralem to nemá nic společného, ale když my tak rády ty knihy. A na tuto vzpomínám ráda a doporučuji.

Tímto jsem se také dostala k první ženě, o které jsem do minulého týdne neměla ani ponětí.  

Greta Magnusson Grossman. Kniha se přede mnou zjevila a já ji nechtěla pustit z ruky. Ta žena vypadala výborně a takový nábytek bych chtěla navrhovat také. Švédka, narozena 1906, za manžela si vzala jazzového hudebníka a přesídlila do Ameriky. Obchod s vlastním nábytkem v Beverly Hills a mezi zákazníky Greta Garbo. Nábytek, svítidla, množství spolupráce a nakonec ve sbírkách Moma v NY. Pak si dala několik návrhů domů a zakončila kariéru výukou na univerzitě. Více se dočtěte tady. Takhle bych si to představovala. 

To je ona!
Za mlada vypadala jako filmová hvězda! Vlastně i pak, ne?!
Pohled směrujte až k jídelním židlím!
Pamatujete na domy Pierra Koeniga?!  
Už jen povzdechy!
Dávat její jméno do googlu jen na vlastní nebezpečí, přichází na mysl marnost vlastního profesního života!

-vP-

5 komentářů:

 1. Hm, no schválně: vstávala ve tři, aby všechno stihla? Měla dvě děcka? Vařila teplě večeře? Anebo velmi jednoduše: dělala trubičku všem kovbojům a vybírala háčky v neděli večer? Píšou to tam? Je to bájo, motivační, velmi, zejména v tuto denní hodinu, ale obě víme, jak na starý kolena dopadnem. Nebo aspoň já. A s jistotou mohu tvrdit, že takovej hochnóbl drdol nebudu mít a rtěnku se taky nikdy nosit nenaučím, i když jak je vidět výše, svoje ovoce to nese. Dneska, Pepi, zas? Lidu už moooc hezky říká Pe-pe :)a ten obvyklý úsměv k tomu je bonus pro tebe i když u toho nejsi!
  Všem hezký den, vM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím dneska zas myslím, jestli dneska zase něco sesmolíš. A mimochodem Stoletý stařík je jeden z nejvtipnějších chlapů, které jsem kdy "potkala". vM

   Vymazat
  2. Jo a co je to za knížku? Nemůžu to najít!
   Z.

   Vymazat
 2. Nazdááááár vajíčka, nevím, jak se to pozdává Vám, ale podle mě paní Gréta s pokročilým věkem dosti zkrásněla. Ten mladický "vrkoč" je úděsný. Na základě dnešního podhledu do zrcadla (když jsem si čistil zuby - jindy do něj nekoukám) jsem pojal ideu, že se mi podaří pokročile zkrásnět už v poměrně středním věku. Ne, že by to byl nějaký návod, ale dá se formulizovat hlubokonosná myšlenka (ala Halina Pavlowská) : Lepší zestárnout v mladém věku, než být mrtvý už za živa! Pěknýýýýý dééén. 71

  OdpovědětVymazat
 3. Zuzi, no když si to vezmu kolem a kolem, drdol si udělám, rtěnku namažu, protože já nemám se o co starat než o sebe a svou práci. Jo, asi nedělala nikomu krávu, nesla nos nahoru a trousila výtečné nápady. To je inspirativnější než rtěnka!!!!

  Ještěže jsou ty malé ženy!Liduško, tleskám pokrokům v mluvení!:-*

  a odkaz na knihu: 'Greta Magnusson Grossman: A Car and Some Shorts' by Andrea Codrington.
  http://www.forbes.com/sites/tamarawarren/2011/05/31/greta-magnusson-grossman-a-car-and-some-shorts/

  Uvidím,co uvidím v B a zda to bude stát za zaznamenání...:-)p.

  OdpovědětVymazat