pondělí 29. července 2013

Vrba

A taky to může bejt horší. Někdy je skoro lepší, když se toho děje méně. Poslední dny byly horké nejen díky počasí. Vlastně jsem prožila vtipný víkend, který se už v pondělí zdá být docela divný. A zaboha se nemůžu rozhodnout, zda je vše, co se stalo dobré nebo špatné. Posuďte sami.
Ještě ve středu jsem se v Praze prsila na mladíky grafiky. Můžu vám říct, je to zábava. Podat si papír ze stolu můžete udělat množstvím způsobů. Zvlášť, když si vezmete šaty, které dají každému pohybu grády. Přespala jsem u umělkyně a už se na ni těšila opět. V pátek jsme si užily vystoupení Paco de Lucia na našem náměstí. V momentě, když se doprostřed postavil tanečník flamenga a pozvedl ruce, padala jsem pod židli. A nejen já. Proudící testosteron zhyponizoval všechny do jednoho (do jedné). S párem, který přijel na vystoupení z Brna, jsme po koncertu vyzvedli malíře a vyrazili k němu do showroomu na víno. Ano, toho malíře, co poslední pátky či soboty nemá nic lepšího na práci, než trávit čas se mnou a mými přáteli. Asi mu to neklape. Usoudily jsme s umělkyní, když spolu měli ti dva slabou chvilku u mě na koberci. Oni totiž všichni přespali u mě. Už jsem stará, aby u mně doma končil večírek. No dobře, první kamarád tohoto víkendu to vyřešil se vztahovou krizí takto. Trošku zvláštní způsob, ale mě vlastně nijak nezatížil.

 
14. minuta!
 
Druhý to vyřešil poměrně hůř. Udělal si ze mě vrbu. Jistě si pamatujete na  kovboje. Přistála mi v neděli večer sms, zda nechci na pivo. Vedro, pivo v ruce doma, on má sice tu ženskou, ale povídat jsme si měli vždycky něco. Tak proč ne. V páté větě jsem se dozvěděla, že se rozešli. Hm. Analyzovat cizí vztahy by mi šlo. Navíc jsem nepřiznala, že jsem si ji projela googlem tam i zpátky. Takže informovaná jsem víc než dost. Charakterizoval ji, že je na něj moc hodná a uklízí a stará se. Dusila jsem se smíchy. Hodná holka není ta, která někomu uklízí a za to mu vybírá oblečení, objednává ho ke své kadeřnici a rozčiluje se, že nikdy nevstane dřív, než ona. Chceš služku, která si tě bude motat kolem prstu? Ne, chci punk. Z hm se stává slovo. Křivdila jsem urážkovi. Hodili by se k sobě poměrně více. Z velké lásky se během tří dnů vyléčil. Velká láska trvala půl roku. Dalších pět hodin a sedm jeho piv mi vykládal co v práci, co na golfu, co který kamarád a já mu to vykládala zpátky. Já vám tedy nevím, od toho jsem tady. Být k dispozici, když se něco pokazí? Nechat si vylít srdíčko (už to slovní spojení je otřesné) a počkat, až si dotáhne další takovou. Ostatně, tak je to se všemi mými kamarády. Ono je sice hezké, že pochopím jak funguje fabrika i politika, mám zajímavou práci a umím naslouchat. Když je mi to úplně k ničemu. 

Důležitá poznámka, kterou jsem se rozhodla na základě předchozího příspěvku připojit. Vše platí pro kamarády mužského pohlaví. Pro každou svou kamarádku tu jsem. 

Žádné komentáře:

Okomentovat