neděle 23. června 2013

Ó kolena kolena

Přátelé, kamarádi, na drátě i na trati: Díky! Jsem na sebe pyšná. A je po všem. O čem budeme teď psát? Žehlení, praní? Vaření?

Dnes ráno jsem se vzbudila, po noci plné snů, ve kterých běžím. Kolena mám neohebná, neohnutelná. Ale jsem spokojená. Výsledný čas mě nadchnul, uspokojil, je lepší než jsem čekala. Běželo se hezky. Konstantní krize až po 18tém kilometru, to už mě bolelo všechno, ale čtyři grácie na balkóně mě v posledním tažení dost rozveselily. Kdybyste se tam viděly :)
Přišlo mi množství zpráv, nejvtipnější snad ta, kde mě Krásná panna oslovila: Zuzano, ty gazelo! Díky všem, je milé vědět, že přestože naše články nekomentujete, tak tam vlastně jste. No. Příští rok běžím na čas 2:00:00.Mimochodem, ten start, kdy se valí dav běžců koridorem za zvuku Vltavy je famózní. Už proto bych běžela znovu. Když bouchaly tympány, což je moje rozhodně nejoblíbenější část, jsem míjela startovní koberec, měla slzy v očích a husí kůži až na prdeli. A říkala si, že jsem matka dvou dětí, nikdy zvlášť nesportující a i kdyby to mělo být to poslední, co v životě udělám, tak to prostě pokosím. Pokosila. Vcelku se stylem, v autfitu ladícím s nehty, s účesem kapku pocuchaným, kdo mohl vědět, že vodě se člověk nevyhne?, ale naprosto šťastná. A když jsem svou medaili věšela malému Vítkovi na krk a říkala mu: Ta je pro tebe, pro tebe jsem běžela, bulela jsem naplno.Díky Vám. 
I pro vás jsem běžela. 
Ale asi hlavně pro sebe. Jak praví klasik, tedy Julia Childová: "A asi ve stejném okamžiku jako oni jsem si uvědomila, že se nebojím vůbec ničeho."
Ciao, matka dvou dětí.

10 komentářů:

 1. Zuziiii,
  ti řeknu, že to bylo včera boží! úplně chápu tvé dojetí pří startu, já stará "tvrďačka" jsem začala popotahovat a málem to nedala, když kolem prošel Vít s bulícím Vítečkem. A pak rozesmátá Zuzka na desítce. Normálně, ty u toho běhu vypadáš fakt dobře!:-) a pak na dvacítce, vážení, ona nám na ten balkón mávala, pořád tempo a styl! Akorát teď ráno, jsi mě fakt rozbrečela...
  JSI BOHYNĚ!
  vP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještěže my dvě netrpíme nedostatkem emocí. Tys mě dostala včera těma Queenama :) To jsem taky řvala:) Jak již bylo řečeno, my dvě dohromady jsme dokonalá žena!

   Vymazat
 2. Zuzi gratuluju!! Krásný běžecký styl (po Keňanech nejhezčí co jsme měly možnost vidět :-), a čas super! Seš borka! eR

  OdpovědětVymazat
 3. Super to bylo! Jsi skvělá, Zuzi! Každopádně myslím, že jsme si to užily i my, fanynky, teda já určitě :))) ŽENY VPŘED!!!! Z ze s.

  OdpovědětVymazat
 4. Ve jménu neženské části komentátorů gratuluju k výýýýýtečnému výýýýýýýkonu. Vidno, že sisi to užila od startu až do cíle. A jelikož plánuješ cílový čas na příští rok, tak (kupodivu)došlo na "klasiku" v cíli: "Už nikdy něco takového nepoběžím.......kdy jsou další závody? " :-) Su na Tebe pyšnější než pyšný princezna a hned to předhodím našim architektům! 71

  OdpovědětVymazat
 5. Zuzko, seš vyjímečná žena! Moc ti gratuluji k tak velkému úspěchu a užívej ten krásný pocit splněného snu. Přiznám se, i já jsem teď zjihla.

  matka Tereza

  OdpovědětVymazat
 6. děcka! Šest komentářů a z toho jenom jeden můj. To začíná být rekordní akce! Už proto to stálo za to, holky dojatý :)

  OdpovědětVymazat
 7. Zdar a sílu všem fanoušům vM: klikejte na http://www.ktfoto.com/fotografie/olomoucky-pul-maraton-2013/ a zadejte číslo F619. Nabídne se Vám nevšední průřez úsměvů z půlmaratonské trati!! Včetně cílového megaúsměvu. Vidno, že matka -1/2Xena to zvládla s grácií.
  71

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hade! Tě mažu, jestli chce někdo sledovat retarda za 80 korun kus, hraničí to s nevkusem. Až na tu jednu pod sprchou na konci u parku, kdy jsem křičela na celé kolo kurva, moje vlasy! se mi nelíbí ani jedna. Na všech jsem jak kdyby mě pustili na víkend a ještě švidrám. Jistě, že je to zachycení reality, ale dokud to tady neviděli všichni, byla jsem super-žena. Odteďka teď jsem oficiálně super-retard.

   Vymazat