čtvrtek 23. května 2013

Sebevědomá žena

Zuzi, ty tak pěkně běháš! A ještě se běhání projevuje na tvém důvtipu! Je to radost číst. I tvá včerejší ranní návštěva před odjezdem do Brna mě potěšila. Zjistila jsem drahé matky, že můj byt je children friendly. A navíc, Liduš mi ho vytřela vlastním tělem, od kuchyně k obýváku. Přijďte!

Víkend v Brně byl úspěšný, ale psychicky náročný. Nejen, že nejsem zvyklá být s někým celé dny, ale navíc, když je mezi mnou a tou druhou padesátiletý věkový rozdíl, dá to prostě zabrat. Říkám si, jestli bychom spolu vyšly, kdybychom byly stejného věku. Myslím si, že ne. Takhle mezi námi panuje jakási vzájemná spolupráce, jedna využíváme druhou. 

Předevčírem jsem se u oběda s klientem, na jehož a kovbojově bytě teď pracuji, dozvěděla, co si někteří muži cení na ženách a co si mohou myslet o mě. Prakticky mi mezi řečí sdělil, že musím být chytrá, ale že pocházím ze zazobané rodiny (doslova) a že holky z vesnice jsou jiné, lepší. Obdiv sklízí schopnost uklidit cokoliv a dobrovolně (pravděpodobně i uvařit). Pomoc muži není v tom mu poradit, zařídit pro něj nemožné, pomoc hodná obdivu je v tom vzít kýbl do ruky. Přeháním tu možná pro vás, ale odcházela jsem rozpačitá. Nesplňuji tyto požadavky, do všeho kecám a své schopnosti vidím jinde. Ano, asi jsem namyšlená holka z města. Klient to tak nemyslel, vzala jsem si to osobně vzhledem k souvislostem, kdy to říkal, ale moje sebevědomí se přikrčilo k zemi ještě více. 


práce šlechtí!


noviny z roku 1969

je libo tapetu?


Mimo všechnu činnost, která spočívá v návrzích a konzultacích, přípravě výstavy a děsu, kolik studentských prací budu muset přečíst do uzavření pololetí, mi zbývá jen četba (a kamarádky). Nahodilé smsky od mužů, co si myslí, že si potřebují u oběda nebo piva popovídat a nemají komu psát, mi zábavu nepřinesou. Nemám pro ně čas a když nabídnu jiný termín o několik dní později, nadšení opadá. Tady a teď.

Čtu Kena Folletta, Pád Titánů, historie 20. století, celý svět, osoby z různých společenských vrstev, politika i láska. Vše v jednom. Navíc si autor dle poznámek dal záležet na autenticitě. Jsem v červenci 1916, první světová, už jsem několikrát měla slzy na krajíčku. Lidi jsou krutí. A navíc, je tam víc sexu než v 50 odstínech. 

mňam!


Kdo už měl větrníkový dort? A kdo vhodil zapalovač do přístrojové desky svého auta a nemůže ho najít? Obojí se mi podařilo!

5 komentářů:

 1. Petri, já sotva dofuněla na konec kupy seminárních prací, a čekají mě zápočtové testy (70 kusů). Představ si, že se to stále nepíše na počítači, takže luštím škrabopis děcek generace, které asi kromě tohoto testu už ani neví, jak vypadá papír a že se na něj píše! I na semináři si dělají poznámky do note/netbooků a podpobných věcí... do toho řeším to proklaté plagiátorství a nevím, co s tím...btw. neuděláme si opravovací večer s lahví něčeho dobrého? ;) Z. ze s.

  OdpovědětVymazat
 2. Zuzi, jsem pro všemi deseti! Studentům zdar a sláva a dožít se konce zkouškového a pololetí! je mnohem horší to opravovat než psát!vP

  OdpovědětVymazat
 3. Peti, ti, co nevědí, kde je tvoje cena, ti můžou vlízt za krk. Já za sebe můžu doporučit jedíné. Máš-li depréze, kup tenisky a ladící elasťáky/legíny/kaliopky a vyraz na trať. Je to mnohem větší prdel než přemýšlení o tom, jestli nejsi náhodou nějaká divná. Nejsi! Nehoří! Jednou provždy: nehoří!
  vM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je mi ale rada!!!! Tak je to správné. Úplně hledím jak rěhací mámie zaplavuje Olomouc. Dříve se hrál tenis a golf a dneska všichni běháme. Doufám, že se někdy potkáme v plném počtu na startovní čáře. Takový "Běh pro vejce" má silný marketingový potenciál. :-) 71

   Vymazat
 4. Peti, sim tě, zbohatlík v Asii ať si klidně je s holkou, co na potkání a s nadšením vytírá cizí podlahy, ale ty máš svou cenu a v září se již na obzoru objeví ten, kdo ji bude ochoten pro získání tvého srdce zaplatit! ;) Ach jo, proč nejsem lesbička...nebylo by to jednodušší? :D Jak bychom si spolu krásně žily.... :D Až bude vajíčkový běh, počítejte se mnou ke stánku s výdejem občerstvením, do treter se nevlezu! ;) :*

  matka Tereza

  OdpovědětVymazat