pondělí 18. března 2013

Pondělní

Je pondělí, čas na Sloupek, v úterý Objev týdne, středa nové Tchibo v 7:00 a čas na sloupek bez výraznějšího pozadí událostí. Čtvrtek, Tvořeníčko pro netvořivé, páteční FriDay Song a něco málo k tomu. Peťo, kdy byl Picture of the Day? Ztrácím se v tom, přestože si vlastně všechno píšu sama. Ale počkejte, až Petra vydá tu knihu, všechno se změní. To bude myslím někdy v září. Do té doby přemýšlím, jestli je mi třicet jedna nebo třicet dva. Dnes jsem kvůli tomu volala mámě. Je mi třicet jedna.


Běžela bych, kdybych mohla chodit. Je zvláštní, v co se přetavilo moje nadšení z nové obuvi a té skvělé bundy, kterou si nikdy asi neobleču, když je venku zase deset čísel sněhu! Upřímně: nenávidím zimu. Nenávidím sníh! Jsem ráda, že lezu. Bolest je stejná, nemenší se s použitím kafru, konopného extraktu, voltarenu, aulinů, brufenů a ostatních na českém trhu dostupných sraček.  Dnes ráno jsem si přečetla názory jednasedmdesátky, který přijel z jarních prázdnin a už včera v noci kontroloval moje pokroky, funguje to, a říkala jsem si, že vyběhnu, že se hecnu a ono to nějak půjde. Po třech hodinách u žehlícího prkna nešlo už vůbec nic. Místo kolen koule, co se nevlezou do kalhot, kotníky cítím furt. Tohle není bolavé, tedy sílící. Říkám si, jestli vůbec ještě někdy budu chodit jinak něž jako Zvoník od Matky boží.

V mezidobí, od posledního běhu do teď, se akorát junior znovu nakazil chorobou, manžel znovu nakazil chorobou, juniorka dostala a zase přišla o náušnice, kocour byl ohledán jako potomek kočky bengálské, já jsem rozešila asi čtyři sukně, žádná není svatební, všechny však možné na svatbu vzít. Přečetla jsem první část knihy, která přímo souvisí se zítřejším Objevem týdne, rozepsala se synem knihu, rozumějte: j e h o  k n i h u, těšte se na příběh o lidožroutech "ubydlených" v jeskyni plné slizu. Budeme to prodávat na internetu a jak říká malej Vítek, to jako autor projektu,  za uspořené peníze, za uspořenou libru, nakoupí on sám do těch knih kindr-vajíčka, aby všichni dostali s jeho knihou dárek. Já zvažuju cenu, pochopitelně. Bude v každém případě velice slizká.

V pátek nebo kdy jsem viděla kus Bídníků a s hrůzou o pár hodin později zjistila, že nemám Bídníky v knihovně.  "Cože? Ty nemáš kompletního Huga?" No, myslela jsem že jo, akorát ti Bídníci mi chybí. Ale Zvoníka mám dvakrát. Obé v první řadě regálu určeného francouzské literatuře. Jak je možné, že nemám kompletního Huga? Můj muž očividně žertoval, když mi včera sliboval, že mi je dnes přiveze.

Přátelé, kamarádi, marně tu čekám na pivo, které mi bylo slíbeno zrovna tak jako ti Bídníci a věřte mi, že býti nalomený alkoholem je mnohem horší nežli býti pod jeho vlivem. A nakonec: ono se toho až zas tak moc nestalo, abych mohla zeširoka vyprávět.  Ačkoli, víte už, že se mi maluje portrét? Mám slíbenou pusu v malinové barvě, lokny mi nejsou souzeny, a bude to celé tak dekadentní, že si snad konečně dopřeju ten nekřesťansky drahej a nekřesťansky nevkusnej rám od Bubeníka, po kterém už roky pokukuju. A chuť na cigarety dosahuje neskutečných a v zásadě neměřitelných hodnot. Ale už je to osm týdnů, co jsem byla u Čáryfuka.

Práci čest, Objevům zvláště, záhubu té jedné Ditě Pé! 
Milá, to každopádně, matka nalomená :)


. . . 


8 komentářů:

 1. Ty matko, co pořád máš, vždyť píšu, pravidelně a také vím, že picture patří do středy!jen nemám o čem psát,když pracuju - to děláme všichni, nakupuju - to děláme všechny a pak je můj život docela na hovno....a ten sníh tomu teda nepřidává!
  pivo brzy!:-)p.

  OdpovědětVymazat
 2. Místo toho, aby šla se mnou cvičit, píše příspěvky na blog :))) Dnes jsem už nalomená i já, bylo to drsné...nicméně, rovněž já se ptám: KDE JE TO JARO???? Snad nedojde, Zuzi, naplnění tvůj vyražený štítek v mém diáři, že "zima bude dlouhá"??? A mé milé drahé architektky, mám pro vás nové zážitky, těšte se :D

  OdpovědětVymazat
 3. Juuu!p. :-D a těš se pak na fotbal!!!:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Zdarec parec, vidím, že se u tebe projevuje skepse vyvolaná obstinencí po sportovních endorfinech! kdo by to byl před pár týdny řekl. :-) Takže jako výše "pochválený" guru Ti radím, abys tělo nenechala vychladnouti a pokud zrovna nejde běhati, oddej se dočasně nějaké jiné déletrvající sportovní aktivitě : dotač kočárek, psa a syna třeba do Uničova a zpátky, jdi si zaplavat, na spinning (ten ale nemá lekce na 5:15........), prostě provozuj něco souvisle aspoň hodinu....... jo a měla bys u toho aspoň trochu propotit dres. :-) 71

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počítá se potitba u Travise? Cokoli se děje s juniorem je v propoceném dresu a pitný režim se držet musí, no ne? Navíc mám asik křipku nebo co, takže se to všechno vzájemně pojí a je mi zle. Ovšem bude lépe, házenkáři tvrdí rovnež, že rozběhat, tak to zítra prubnu.
   Práci čest! Jde paní Vé příští pátek na Stavbu roku? Nebo že by dokonce Ty?
   Ciao Z.

   Vymazat
  2. Paní Vé je veskrze skromné stvoření a akce typu chlebíčkovaná jsou jí zcela proti jejímu přesvědčení. Já rozhodně nee, půjde tam jen 3. patro (prosím nezaměnit s populárním seriálem z 80-tých let, protože Lukáš vaculík u nás ve firmě nepracuje). Rozběhávací metoda je fakt dobrá a Travis je strategicky výborné místo - na Hejčínských lukách se dá provozovat spousta aerobních aktivit - teda až trochu oschnou.........:-) 71

   Vymazat
 5. P.S.Matko, motivace : http://www.youtube.com/user/officialPIM A třeba se můžeš dostat do TV - stopáž 3:40 :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viděla jsem, motivační, až nebudu mít horečku a atb a ty další kopy sraček, co do mě cpou na průdušky a jiné části těla, třeba se ještě někdy rozběhnu. Prozatím to tady vypadá na absolutní kolabs fyzické schránky, duše je v těsném závěsu. \nasrat!
   Z.

   Vymazat