pondělí 4. března 2013

Dita Pé při pondělním dopoledni

Při pondělním ránu jsem objevila v pracovním emailu, kam vůbec nechodím, newsletter od Dity P. Kromě toho, že má tu drzost mi posílat newslettery, když se na ni zlobím a jsem ještě pořád uražená, šokovala mě cena nabízeného produktu! No Peťo, řekni sama. Prosím o vložení obrázku mojí zástěrky, která sice není tak "citlivě" jednoduchá a minimalistická, což podle mě poukazuje jen na nedostatek invence a dobrého vkusu, ale jak jest uvedeno výše: ještě pořád se na ni zlobím a jsem ještě pořád uražená. No je to děs. Skoro bych řekla, že mi kazí náladu a téměř dobrý pocit z dnešního rána. 

www.ditap.cz


Vzbuzena v 3:42 tím, že se Lidu nebudila, znovu neusnula, navařila čaje a mlíka, navlíkla tepláky a v 5:15 vyrazila. Husa hloupá, co nechápe, že když mají auta namrzlá čelní skla, nebude zřejmě nad nulou. Prvních deset minut mi mrzlo všecko, pak už jen kejty. Po dvaceti minutách mi bylo všecko jedno. Běžela jsem novou trasu v domnění, že to bude aspoň 7 km. Cítila jsem se, jako bych běžela aspoň 7 km. Bylo to s bídou pět. V čase 40 minut. Co to jako je? Kde je moje "forma"? A to jsem si celou dobu říkala, jak mi to jde a jak jsem pěkně protáhla krok a zrychlila. Zdá se, že pocity to jsou velice neobjektivní a hlavně neměřitelné.
Ptáci zpívali jen u našeho a potom v závěru v Bořivojce, jinak ticho a projíždějící auta. Došla mi konečně baterka v mp3 červené barvy, k níž mi momentálně neladí nic, kromě obličeje po pěti kilometrech běhu, takže jsem slyšela vše i můj přerývaný dech. Už jsem psala, že se mi líp dýchá, když už 5 týdnů nekouřím? Jestli jo, tak to není pravda. Dusím se. Ale celou cestu jsem pozorovala světlající nebe, kolem 3/4 na 6 mělo krásnou modrě fialovou barvu, a v  úplném závěru, když jsem se stočila čelem k východu, viděla jsem černočerný Dóm na pozadí slunečného svítání. Bylo to hezké. Zítra vám to vyfotím, chcete?

1 komentář:

  1. Zrad matko - bravo, bravissimo! Vykašli se na město a běhni směr Černovírský most a směrem na Hlušovice. Je to "krásná" krajinka a podél vody extra rovinka. K trati to máš 3,5km po relativně příznivém podkladu. Tak hurry, hurry! .........71

    OdpovědětVymazat